| Robert07pro a întrebat:

Am o întrebarehappy! Ce fac dacă tastatura nu mai merge?(adică numai prinde curent de la priză)! Ar trebuie să duc tastatura la garanție sau sa ma uit la priza?

2 răspunsuri:
| marian37 a răspuns:

Baga degetele in priza sa vezi daca are curent, in caz contrar duci priza la garantie...
Tastatura nu ar trebui sa fie bagata in priza... daca tie ti-a mers, e ok, incearca sa o bagi in mufa din spatele pc-ului(in usb daca este mai noua sau in mufa speciala care nu mai stiu cum se numeste ). Daca tastatura nu merge, cauta alta tastatura si bag-o in acel port iar daca functioneaza inseamna ca tastatura ta este defecta si o duci la garantie.

| Bartbart a răspuns:

Asigură-te că este bine conectată la unitate și daca ai pus firul unde trebuie