| Clarx a întrebat:

Cum intru in bios sa setez ora pe un calculator cu Windows XP?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ca sa intri in BIOS trebuie sa apesi o tasta. De obicei este tasta "Del". Depinde de PC. Daca nu merge incearca si tastele :
F10
F11
F12
F1
F2
F3
Esc
Mai sunt si combinatii de taste:

Ctrl+Alt+Esc
Ctrl+Alt+Ins
Ctrl+Alt+S
Ctrl+Alt+Del
Ctrl+Alt
Fn+F1
Ctrl+Ins
Ctrl+Alt+Enter
Ia-le pe rand!

3 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Daca ai acces la Windows, ceasul se poate seta si din bara de Start, acolo unde este afisata ora si data.
Daca vrei din Bios, apasa repetitiv tasta Delete la pornirea calculatorului sau alte taste despre care se spune pe ecran ca ajuta la accesarea Biosului (difera de la o versiune de Bios la alta).

| LostInPark a răspuns:

Depinde de rasnita, la astea noi eu setez direct din windows si se actualizeaza si in bios.

| Grumpy1780 a răspuns:

Da restart la calculator si apasa del + tab si intri in bios