| Alex_Mario_1999 a întrebat:

Trebuie sa fac un proiect cu o moara si nu am idei cum sa o fac si de ce materiale am nevoie. E urgent!

Răspuns Câştigător
| tavioctaciangeorge2002herache22 a răspuns:

Ai putea sa o faci din carton si dupa sa o acoperi cu chibrituri sau bete de inghetata pe care sa la lipesti cu aracet, iar ellicele sa le faci o schele in hartie cartonata sau ceva dupa caresa lipesti o bucata de panza (asta daca vrei o moara de vant ) / taie o bucata dintr-o rola de servetele de bucatarie ca sa fie roata iar pe ea pune niste dreptunghiuri din carton pentru a arata ca o moara de apa iar pentru restul constructiei ca pur si simplu un del de casa la care asezi roata respectiva (asta daca vr o moara de apa )... sper ca te-am ajutat

1 răspuns:
| Radu284 a răspuns:

Fi mai explicit, ce proiect? Trebuie sa arate frumos? Sa genereze energie? Ce?