| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa aud si parerea altora.
Eu cred cu siguranta ca exista forme de viata extraterestre(nu neaparat inteligente).Ar fi si imposibil sa nu existe o planeta care sa indeplineasca conditiile necesare vietii.
Pana la urma sunt milioane de planete doar in galaxia noastra.

Ceea ce eu nu cred,este ca am fost vizitati de aceste forme de viata.
Vad peste tot la televizor(mai ales pe History) oameni care povestesc intalniri cu extraterestri.Dar totusi, majoritatea cazurilor au fost explicate de catre cercetatori.
Cred ca acesti oameni cauta sa se dea in spectacol.
Aceste raportari ale extraterestrilor au inceput prin anii 50-60, cand au inceput cercetarile mai amanuntite ale universului.
Unele din cauze ar mai fi si filmele cu extraterestri. Oamenii privesc cateva filme,se duc noaptea pe afara, iar apoi creierul face toata treaba.
Repet.Forme de viata exista, dar nu neaparat inteligente.
Voi ce credeti? Am fost vizitati?

Răspuns Câştigător
| Northern a răspuns:

Te uiți pe History? Înseamnă că n-ai omis să urmărești Ancient Aliens, sunt sigură.Dar mă gândesc și eu așa, dacă extratereștrii îi vizitau pe cei din trecut, de ce nu o mai fac și acum? Eu nu cred că ne-au vizitat.E doar o părere.

| RandyMarsh a răspuns (pentru Northern):

Da.History este pe locul 3. (Dupa Discovery si National Geographic).
Am privit, dar nu stiu ce sa mai cred.

18 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Poate tocmai faptul ca nu au luat legatura cu noi e o dovada a inteligentei lorwinking

| Dariusuu a răspuns:

Nu cred că suntem singuri.

Dar încă niciun om nu a demonstrat asta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da.

| LadyMelian a răspuns:

Eu personal nu cred in asa ceva.

| Wøodenpints a răspuns (pentru LadyMelian):

Deci tu crezi că suntem singuri într-un univers infinit?

| LadyMelian a răspuns (pentru Wøodenpints):

E vreo problema? Sau esti singurul pentru care nu am fost suficient de explicita?

| Wøodenpints a răspuns (pentru LadyMelian):

Nu stiu, mă gândeam cât de egoist și plin de tine trebuie să fii ca să ai impresia că din tot universul, din miliarde de galaxii, planeta noastră este singura locuibilă și locuită.

| LadyMelian a răspuns (pentru Wøodenpints):

Interesant cum din cateva cuvinte (spuse evaziv) te grabesti sa tragi concluzii despre un om. Well, good luck with that.
Din cate imi amintesc am dat un raspuns ambiguu. Daca voiam sa dezvolt subiectul o faceam dar...continui sa las sa inteleaga cine ce vrea.

| Wøodenpints a răspuns (pentru LadyMelian):

Și din câte cuvinte ar trebui să trag o concluzie despre cineva? Maiales edespre un străin de care probabil nu o sămămai ciocnesc niciodată. Chiar merită investit atât de mult timp în oameni doar ca să fii sigur că nu-i pui o etichetă greșită? Eu cred că nu.
La tine dacă vine un sămânțoman cu scame-n buric și-ți spune doar atât "Hei păpușe, ce fund mișto ai, te dau o tură?", cam ce concluzie tragi tu din cuvintele ăstea? Ai vreo reținere în a-i pune eticheta de ultimul jeg din prepuțul planetei, doar pentru că nu l-ai cunoscut mai bine?

| LadyMelian a răspuns (pentru Wøodenpints):

Spre deosebire de tine eu recunosc cand cineva e pus pe mistouri.Pur si simplu ignor astfel de replici sau raspund cu aceeasi moneda, depinde in ce stare ma prinde.De obicei nu imi pierd vremea cu astfel de oameni dar nici nu ii etichetez si nu pun la suflet vorbe aruncate aiurea.
Radem, glumim dar vad ca tu esti singurul caruia trebuie sa-i desenez raspunsul, singurul care a sarit de fund in sus ca nu poate sa accepte faptul ca mai exista si alte pareri.
De obicei ti se intampla sa citesti raspunsurile si sa omiti sa citesti intrebarea pana la capat? Sau ai avut ieri o zi mai proasta?
Ca sa te scot din ceata si sa terminam discutia usor penibila afla ca la sfarsitul textului kilometric scris de Night erau adresate 2 intrebari. Raspunsul meu a fost pentru intrebarile de la final.
Cum spuneam, daca voiam sa intru in detalii si sa despic firu in 4 o faceam, insa subiectul ma lasa rece.

| Wøodenpints a răspuns (pentru LadyMelian):

Ce legătură are asta cu ce-am zis eu?

| LadyMelian a răspuns (pentru Wøodenpints):

Am inteles.Te-am lasat fara replica.Scuze.

| Wøodenpints a răspuns (pentru LadyMelian):

Te las să crezi asta dacă vrei.
Dar unde am sărit de fund în sus? Și ce anume n-am citit până la capăt sau n-am înțeles?

| Wøodenpints a răspuns (pentru LadyMelian):

Iar când spui că vrei să încheiem discuția asta ușor penibilă după care bagi un "te-am lăsat fără replică" grețos, cred că tu ești cea care nu înțelege unele chestii.

| LoLiPoP101 a răspuns:

Si eu sunt 110% sigur ca exista... da nu atat de inteligenti pe cat credem noi

| HeLps a răspuns:

Oameni de stinta spun ca de fapt extraterestri sunt creatori nostri, iat Dumnezeu este o specie intre extraterestru si om, si din anumite motive au renuntat sa mai ia legatura cu noi, ma rog asta spun oameni de stinta, dar daca vrei sa afli mai multe era un film... nu stiu exact cum s`a numit cred ca Prometeus... si una dintre dovezi ar fi piramidele, cum credeti ca ar fi putut ridica oameni aia sute de tone, si in plus cum l`au taia asa de drept?
Ma Rog eu sunt undeva intre religie si stinta, nu poti sti niciodata.

| Alexiss25 a răspuns:

Eu cred ca mai pot exista alte forme de viata, pentru ca si noi existam.
1. Poate sunt, dar noi nu avem posibilitatile necesare sa facem aceste teste.
2.Sau poate ca exista pe o planeta mult mai indepartata decat noi.
Sper ca te-am ajutat, fundita?