| dany2k a întrebat:

Cine ma poate ajuta va rog cu ceva (multe) informatii legate de memoria RAM a calculatorului? Am de facut un atestat la scoala, dar pe net nu am gasit mare pranza, vreo 8 pagini care nu is suficiente. Trebuie sa am undeva la 30 de pagini. Daca stiti va rog sa imi ziceti si mie un site sau o alta sursa de inspiratie de unde as putea sa mai adun cateva informatii. As fi foarte recunoscator.

PS: dau funda happy

Răspuns Câştigător
| TychoB a răspuns:

30 de pagini este foarte mult, mai alest pentru scoala. In romana nu cred ca o sa gasesti ceva concret pe net, poti incerca in engleza si iti traduci tu. Cauta pe google sau la biblioteca electronica digitala sau circuite integrate analogice, orice cu tranzistori, sau chiar cursuri de facultate. Pute multe poze si nu te complica in explicatii.