| anonim_4396 a întrebat:

Salutare. Credeti ca, criza pandemica cu coronavirus a fost organizata?
Pentru ca eu nu mai cred in coincidente, a ajuns peste tot in lume+ am vazut o stire inainte sa apara virusul, moderatorul de acolo spunea ca o sa ne confruntam cu o pandemie globala!

42 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Dorotheea21):

Gripa spaniola se cheama asa fiindca spaniolii au fost cei mai afectati. De citit, foarte interesant - https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4504358/

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Drimmero):

Ba nene... cum poti sa zici ca altii sunt prostime manipulata cand tu nu esti in stare sa faci o regula de trei simpla ca sa calculezi un procent?
daca 255000 sunt 100
10000 sunt x
de unde x = 10000X100/255000 = 3.92, in p*&a mea!
P.S. Nici mie nu mi-a placut matematica, dar nu discutam de logaritmi, ecuatii diferentiale si alti balauri.

| Drimmero a răspuns (pentru suntserios):

Am raspuns ceva mai devreme, nu mai repet, are mai mult sens decat liliecii.

| Drimmero a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Ai citit printre randuri? N-ai vazut ca am zis ca doar am impartit?

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Drimmero):

Tu nu stii sa calculezi un procent dar rezolvi dilemele lumii iar restul sunt prosti? Nu te pot lua in serios. Nu am cum.

| Drimmero a răspuns (pentru suntserios):

Cata maimutareala faci pentru un calcul, fereasca Sfantul,, admit ca am abordat gresit calculul crezand ca simpla impartire e rezultatul corect si pui inteligenta direct proportionala cu matematica... avand in vedere ca ii incriminezi pe lilieci pentru ca asa ti-a zis tembelizorul, ma lamureai de tot daca imi raspundeai ca Dumnezeu a adus virusul.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Drimmero):

Prietene tu te dai mare intelept aici pe baza unor informatii fara nicio baza iar pe restul ii faci prosti cu subiect și predicat. Toata astea in condițiile in care nu înțelegi o chestie de baza din tot subiectul si anume rata de mortalitate. Acum pricepi de ce ma maimutaresc pe un calcul?

| Dorotheea21 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Multumesc Gabi. happy
Este totusi super ciudat cum unii de pe forumul acesta sunt mai inteligenti decat cei mai buni virusologi ai lumii.
De la 'Nu este adevarat' de acum doua luni, acum au ajuns la concluzia ca virusul a fost fabricat. laughing
Nu stiu ce mai fac cei cu 'Pamantul plat', sper ca sunt bine.hee hee

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Dorotheea21):

Oh, da, toti stiu ei mai bine si decat medicii, si decat toti care chiar fac ceva in loc sa emita pareri fara sa citeasca trei rinduri.

| TheBIoodyHound a răspuns (pentru Drimmero):

Nu e prima oara cand izbucneste din China o epidemie provocata de un virus purtat de animalele salbatice pe care le mananca chinezii.

In urma coronavirusului, populatia Chinei o sa scada probabil cu vreo 5000 de oameni si o sa-i fie afectata grav economia.
De ce era atat de necesar pentru China sa scape de 5000 de oameni incat sa riste sa-si distruga economia?
Sau nici afectarea propriei economii nu e intamplatoare? Pierderea a 196 de miliarde de dolari face parte din plan?

E brutal de absurd ceea ce spui.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru TheBIoodyHound):

Prin urmare vrei sa spui ca populatie nu este afectata dar economia da, si foarte mult! daca asta vrei sa zici sunt complet de acord.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Tot cei posibil in lumea asta.