| Mario1994 a întrebat:

Bă fraților ce se întâmplă cu situația asta? Deja e exagerat de tot cu măsurile de urgență și criza economică. Ce e aici de sunt prețuri mari la alimente și vămile sunt închise, tot e închis. Vi se pare normal? Credeți că este coronavirus cu adevărat sau totul e o manipulare pentru a panica lumea din prostie? Nu vi se pare ciudat ca cum naiba cazurile cresc asa rapid sau ba nu sunt cazuri adevărate? Ce se întâmplă mai exact? Vad ca multe sunt minciuni. Eu cred suta la suta ca politica are un plan pentru lume. Nu cred iota din ce se aude la știri. Vine criza economica pentru a sărăci lumea ca în 2008, ba lumea a intrat în panică pentru a goli toate magazinele și farmaciile ca să crească vânzările din interes. Credeți că este coronavirus? Eu nu cred. Dacă exista coronavirus, am fi toți pe moarte și nu mai trăia nimeni.

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Iluminatii vor sa mai ucida oameni reducand numarul la nivel global. C19 a fost raspandit ca in filme - vaccin exista dar nu se da in folosinta pentru ca nu a murit suficienta populatie. Se mai zice de un guvern totalitar care comanda la nivel global. Sper sa nu fie cazul pana nu mor dupa ma doare in 14.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

''Dacă exista coronavirus, am fi toți pe moarte și nu mai trăia nimeni.''

Se vede că habar n-ai pe ce planetă trăiești laughing. Ești informată cât o nucă.

| Mario1994 explică (pentru supadeceapa):

Tu nu vezi ce face presa? Îți place sa îți vezi părinții panicați și plâng apoi? Sau alte chestii? E de râs bă?

| supadeceapa a răspuns (pentru Mario1994):

Presa nu a zi nicio clipă că virusul are 100% mortalitate laughing.

| supadeceapa a răspuns (pentru Mario1994):

Și părinții mei nu-s proști.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Și apropo, reacția ta la presă e exact ce așteaptă presa, nu contează ce scot din tine, important e să fie ceva intens. Presa nu s-a inventat ieri, dacă încă există oameni care pun botul la ea, e pentru că-s slabi psihic și își merită soarta.

| Nemessys a răspuns:

Presa la cat de mancatoare de,, cacao" este (ca s-o zic cat se poate de frumos), NICIODATA nu o sa-ti zica chestii de genu,, Oameni buni, fiti calmi, nu are niciun rost sa va panicati, doar stati in casa, evitati aglomeratiile si spalativa des pe maini, iar totul va fi bine".

NU! O sa auzi doar,, INCA 30 DE ROMANI AU FOST INFECTATI CU COVID-19, la ora actuala in lume exista peste 100.000 de oameni infectati si peste 8000 de morti. " Texte scrise si mai ales SPUSE in asa fel incat sa creeze panica in lume. Nu o auzi pe Esca cum vorbeste? Nu esti putina atenta la tonul vocii si intonatia ei?

Da nimeni nu vorbeste despre cei 90.000 de oameni vindecati. China incepe sa-si revina. Mai are undeva la 10 sau 20.000 de oameni, comparativ cu ce era inainte. In maxim 3 luni la ei o sa fie totul ca inainte. Asa ca nu mai baga de seama ca este ceva apocaliptic.

| Mario1994 explică (pentru Nemessys):

Aici spui tot adevărul si ai dreptate dar nu mai suport sa aud tot felul de minciuni, îmi vine să omor toată presa. Cum *** presa baga minciuni și nu e interzisa și amendata? Totul e interes. Mama e panicata de 4 zile, mă enervez urât că mă doare să o văd pe mami cum e în starea asta, și alții sunt foarte panicați și cred în minciuni. Nu știu când se termina situația asta și minciunile astea.

| GoldenZenith a răspuns:

Poate virusul asta are scopul de a eradica tot ce înseamnă neproductiv. Bătrânii si bolnavii, ce venituri aduc ei oare? Nu mai bine scăpăm de ei printr-o boala d-asta? Eu una văd si foarte multe lucruri pozitive la virusul. A mai luat si planeta asta o pauza de la poluare si tot ce era negativ pentru ea. Bucureștiul respira aer de Brașov mai nou. laughing asta e cea mai mare realizare

| syd a răspuns:

­mandru ca fac parte din aceasta generatie

| Andrei200202 a răspuns:

"Dacă exista coronavirus, am fi toți pe moarte și nu mai trăia nimeni."
De ce spui asta? Stii ce inseamna coronavirus?
După cum ti-am mai spus, pe noi, cei sănătoși nu ne afectează așa de rău dar pentru persoanele in varsta, persoanele cu alte probleme (diabeticii si altii) acest virus se poate manifesta sever ducand la pneumonie sau dificultăţi de respiraţie.
Granitele sunt inchise pentru țările cu multe cazuri (peste 500 din ce citisem).