| BUBULINA a întrebat:

Criza globala, ce fel de criza credeti ca este?

8 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Criza psihica. Acum, cu cat zici cuvantul ''criza'', toti incep sa tipe, sa se planga. Deh!

| Razvan a răspuns:

Criza de plafonare.Omoara si cel mai puternic omstraight face

| maria a răspuns:

O criza care ne afecteaza pe noi, oamenii obisnuiti. Scade economia reala, creste spectaculos luarea mitei, a fraudei fiscale si a altor fenomene de gen. O criza in care oamenii au salarii mai mici, putere de cumparare redusa, nu mai pot acorda bani pentru calatorii sau vacante, sau cel putin un mic concediu, se limiteaza la strictul necesar si supravietuiesc de la un salariu la altul, indura multa rautate, asuprire si mitocanie de la sefi, caci nu au unde sa se duca, si aici ma refer la tineri scoliti, cu licenta, masterat care nu au curajul sa emigreze definitiv sau au deja familia aici, credite la 4 pereti sau 8 in cel mai fericit caz si care se lupta.Cat?! cat le va da putere Cel de Sus.Nu este criza pentru senatorii si deputati care au salarii de la 3500-6000-7000 euro net, ministri care sunt in diverse afaceri si care si-au aranjat 3 generatii.Se munceste prea mult la nivel inferior si se fura prea mult la nivel inalt, asa ca draga Bubulina ceea ce se intampla la noi e cam atipica, dar traim in Romania. Sa fim sanatosi si sa avem umor, restul', trece, cum? nu ma intreba, ramane de vazut.Curaj si ai incredere in tine.PS. Pana si robotelul de aici l-a apucat durerea de cap ca am pus de 3 ori puncte, puncte. Viata e frumoasa, dar complicata. Fii optimista, bucura-te de ceea ce poti.

| Fuck Googăl. Ask me! a răspuns:

O criza raspandita pe tot globul.

| TPUaLuatoRazna a răspuns:

Criza de inteligenta

| maya_7683 a răspuns:

Globala si totalaaaaaaalaughinglaughing

| vivalavida a răspuns:

In germania nu e nici o criza :p

| Ingerashஐ♀。◕‿◕。 a răspuns:

Criza Economica care afecteaza tot globulhappy