| Biologie a întrebat:

Ce este azotul de potasiu?
La ce se foloseste?
Si de unde se poate cumpara?

Va multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| Holocaust a răspuns:

Azotul de potasiu?
Nu există aşa ceva.
Citeşte totuşi aici la utilizarea KNO3-ului:http://ro.wikipedia.org/wiki/Azotat_de_potasiu
Înainte să-l cumperi, trebuie să ştii la ce-l vei utiliza, deci...

| Purec a răspuns:

Pai nu stiu la ce se foloseste el in general, dar eu faceam fumigene si pocnitori cu el laughing Il gaseai la farmacie pe vremuri..dar..nu mai retin exact denumirea lui...

| daniel18 a răspuns:

Eu nu-s precis, dar cred ca azotul de potasiu e folosit ca ingrasamant. happy
Incearca sa-l cauti la magazine de...
am uitat cum se numea numele magazinului, e un magazin unde se gasesc solutii pentru plante, pentru boli de plante, pentru insecte, ....etc.