| hugos a întrebat:

Salutare tuturor! Am si eu o nedumerire, la anul vreau sa ma inscriu la Teologie dar nu stiu ce o sa ma puna sa cant la proba eliminatorie si cum sa ma pregatesc... poate cineva sa ma ajute?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hugos pai acilea intrebi tu? ce curaj ai. poti tu sa duci o cruce ca asta ce vrei sa o porti? eu zic sa incerci daca ai chemare, si-ti doresc sa nu te pierzi pe drum. Dumnezeu e mare, bun si sfant.nu te va lasa sa te pierzi.de ajutat poate cineva sa te ajute. dar nu pe TPU, si nu pentru teologie.ci harul tau, vocea si Dumnezeu de sus.succes.mult succes.

3 răspunsuri:
| DorelSudoru a răspuns:

Teologie... dc? Totusi nu vei mai benificia de toate placerile vietii si nu iti mia poti trai viata... daca ai un mic semn de indoiala lasate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta vrei tu sa faci in viata? Sa canti intr-o biserica in fata a trei babe si doi mosi? Dumnezeule, nu ti-o irosi. Exista enshpe mii de alte posibile meserii unde chiar poti sa-ti aduci contributia intr-o societate. Iti recomand medicina, una dintre cele mai frumoase domenii. Sau daca te pricepi la matematica, fizica sau programare, poti oricand sa dai la politehnica. Viitorul e asigurat cu aceste meserii... daca nu aici in tara, in strainatate sigur. Inca odata: nu te irosii pe asemenea prostii.

| CrissTinutza_5207 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa iei ore in particular cu un profesor de muzica de la o scoala de teologie + sa cauti pe google care sunt cerintele.