| AvalohAlyn a întrebat:

Se poate gasi fericirea suprema in aceasta viata? Sau ea vine dupa in viata imateriala?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Fericirea se poate gasi si in lucrurile marunte sau cum ii spui tu in legatura cu Dumnezeu! Dar asta depinde de fiecare si sincer nu as vrea sa-i supar pe ceilalti,dar in concluzie fericirea se afla peste tot,trebuie doar sa stii sa te bucuri de ea! Esti sanatos, ai familie, casa, ce-ti mai trebuie in comparatie cu cei care nu au? Si asta se poate numi tot fericire, dar depinde din ce punct de vedere privesti

| Shammal a răspuns (pentru anonim_4396):

La cine te referi cand spui ca nu ai vrea sa-i superi pe ceilalti? de ce faci o comparatie cu ceva ce nu iti aduce fericire?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Shammal):

Cand am spus ca nu as vrea sa-i supar pe ceilalti, m-am referit ca poate unii sunt atei si nu voiam sa pornesc alte discutii legate de acest subiect! Acum ma intelegi?

| Shammal a răspuns (pentru anonim_4396):

Am priceput amu insa ne privezi pe noi toti de o perspectiva care ar putea avea un efect benefic, chiar si pentru cei atei pe care nu vrei sa-i superi, plus nu poti sa-i superi orice ai spune, e la latitudinea lor daca se supara sau nu si la latitudinea ta de a continua in cazul in care cineva s-ar supara si ar scrie un comentariu. Exprima-te libera fara nici un fel de retinere, o zi buna big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru Shammal):

Ai dreptate, itu multumesc pentru ca mi-ai atras atentia! O zi buna si tiehappy

| Shammal a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu placere fiinta minunata big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

...sau, ii poti supara intr-adevar pe toti. Acum doar pentru ca te perie chelie asta nu inseamna ca are si dreptate. Si nu, sa te deranjeze cineva nu e o alegere, cum spune el, nu alegem cine sa ne raneasca si cine sa ne creeze un sentiment de disconfort. Daca lucrurile ar sta asa am alege cu totii sa nu ne deranjeze nimic si vietile noastre ar deveni o plimbare in parc. Hamal iti spune doar ce vrei sa auzi iar astia sunt oamenii care ar trebui sa-ti ridice cele mai mari suspiciuni in viata.

12 răspunsuri:
| Shammal a răspuns:

Poti accesa viata imateriala si in momentul de fata (citeste despre astral projection); faptul ca idea asta apare in mintea ta inseamna in mod automat ca poate fi realizata altfel nu ar mai fi aparut; incepe cu pasi mici, si vezi ce anume iti provoaca o stare de fericire cum poti imbunatati acel ceva, descopara. Fericirea vine din tine, am putea spune ca fericirea esti tu si o emani, exprimi cand esti in armonie in rezonanta cu un eveniment, element din exterior.

| T0T a răspuns:

Fericirea supremă nu există, cel puțin în această viață. Oricum fericirea fără tristețe nu există deci nu știu dacă se pune problema de o fericire supremă.

| mentholinks a răspuns:

Daca ar urma o viata imateriala permanenta cred ca ne-am fi nascut direct acolo fiindca sa traiesti pe lumea asta plina de incertitudine este destul de tragic ca sa nu mai spun ca majoritatea oamenilor muncesc si vor munci ca niste sclavi aproape toata viata lor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista fericirea intr-un creier care functioneaza normal. Oamenii nu sunt facuti sa fie fericiti, sunt facuti sa evolueze. Doar nebunii si redusii mintal au o sansa la fericire.

| Gogu06 a răspuns:

Cand arde flacara din tine la un grad de transmite caldura celor din jurul tau atunci o sa spui ca ai gasit fericirea suprema. Raspuns final da, se poate gasi in aceasta viata.

| InVisible99 a răspuns:

Pentru fiecare fericirea suprema inseamna altceva, iar realizarea acelui "ceva" ii va aduce acea fericire "suprema"