| ghimpeledincoasta a întrebat:

Se spune ca diavolul foloseste si scriptura cand vrea sa-si atinga scopul.
Este diavolul (acest bau-bau inchipuit) un fel de dublu agent CIA al lui Dumnezeu?

11 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

S-o luam prin absurd. Scopul meu este sa ajung la Dumnezeu, iar pentru asta doresc a ma folosi de biblie. Crezi ca as izbuti? Eu nu cred. Cred ca-i valabil si pentru "diavol".laughing

| Razvan a răspuns:

Este un importator de suflete de unde si ideea pentru filmul "Pact cu diavolul". Binele si raul au ceva in comun intotdeauna:interesul.Acum,depinde de cati se duc in Iad si cati in Rai.Nu stiu de ce am impresia ca balanta atarna mai mult spre stangathinking Nu stiu nici macar de ce vorbesc de parca as face un recesamant al personajelor unei povesti

| mgtow a răspuns:

Parca diavolul si dumnezeu ar fi niste frati care se contrazic intruna si se lupta intre ei ca unul sa ajunga stapan pe acest pamant

Răspuns utilizator avertizat
| noreligion a răspuns:

Da. Diavolul este @noreligion, pentru ca se foloseste de biblie sa arate in ce minciuna ne-au tinut popii de mii de ani.

| noreligion a răspuns:

@kronstandt-foarte corect rationamentul tau, insa sa nu uitam ca diavolul este insusi Dumnezeu.

| Paula007 a răspuns:

Si mama spunea ca eu ma uit la prea multe seriale laughing

| foxi a răspuns:

Nu, in nici un caz! Nu are legatura cu dumnezeu!

| vladvlad23 a răspuns:

Depinde de ce religie esti. Stiu ca in religia mea(sunt crestin ortodox) nu am auzit de asa ceva. SI oricum e cam ciudat sa foloseasca diavolul biblia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.este ca in societatea noastra. cel mai bine cunosc legile ...infractorii.asa si cu scriptura.satan o cunoaste cel mai bine.si slabiciunile oamenilor, le cunoaste foarte bine.de aia ii prosteste pe cei mai multi.

| LondoneseCat a răspuns:

Este,dar nu prea.