| Yukiee a întrebat:

Simti uneori nevoia sa suferi desi nu ai motive intemeiate?

10 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Da, mi se mai întâmplă uneori.
Yukiee, dacă eşti femeie, nu te îngrijora, aşa suntem toate - hormonii ne joacă feste uneori şi nici noi nu ne mai înţelegem. E ceva normal.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Nu, pentru că nu sunt masochist.

| Vizitiul a răspuns:

Motive intotdeauna exista, iar daca nu esti constient de ele, aia nu inseamna ca nu exista. Da, simt.

| Necrophagist a răspuns:

Doar uneori mă cuprinde o nostalgie pentru melancolii, perioade triste şi liniştite în care ţi-e milă de tine însuţi, în care cunoaşterea e mai profundă şi mai înfloritoare.Nu sunt sigur pe mine cât de întemeiate sunt motivele astea pentru a te plimba prin abisuri.

| Laminin a răspuns:

Nu simt neaparat nevoia sa sufar...Starea imi vine asa, din senin. De obicei cand sunt singura sau nu am ce sa fac imi vin in minte tot felul de ganduri sau amintiri si cad intr-o stare de melancolie.

| emima a răspuns:

Da cateodata mai ales cand sunt singura intr-un loc mai tot timpul de ex acasa ma cuprinde un sentiment de melancolie o usoara depresie

| MiauMiauPisiPufoasa a răspuns:

Uneori ma inghite o melancolie... desi nu am din de ce...

| Yukiee explică:

NOname, merci pentru grija.In mod paradoxal, multa lume trece prin aceasta ``criza hormonala``, atat barbati cat si femei.De aceea tind sa cred ca problema e mai profunda decat ne imaginam.

| RaresA a răspuns:

Salut, parerea mea este ca suferinta provine intodeauna din dragoste (singuratate), cel mai des am intalnit persoane care sunt in aceasta situatie.

| draculainpersoana a răspuns:

Buna!
Da,mi se intampla mereu si nu stiu de ce poate pentru ca sunt prea sensibila sau nu stiu ce ar putea fi.Am momente in care imi vine sa plang am nevoie de singuratate in momentele alea nu pot zambi nu pot da sfaturi sau asculta necazurile prietenilor nu pot intelege pe nimeni.