| chiftelutacrocanta a întrebat:

Tu cand suferi din dragoste simti nevoia sa te rogi lui Dumnezeu?

14 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Sort of. Cum eu sunt Dumnezeu mă întreb ce căca t am greșit şi de ce e mai bine că n-a mers.

| RAY a răspuns:

Nu si la afrodita

| Clorox a răspuns:

De ce as face asta? Nu e ca si cum mi-ar da vreo iubire din cer.

Răspuns utilizator avertizat
| Clorox a răspuns (pentru chiftelutacrocanta):

Din pacate nu asa functioneaza. E cale lunga pana la doamne doamne...

| GoldenZenith a răspuns:

Până la Dumnezeu, te mănâncă sfinții.

| oglindasultanului a răspuns:

Mi se pare jenant. Ca si cum m-as ruga la cel care a ales ce patesc.

| Caro34 a răspuns:

E nevoie sa ne rugam Domnului si la bine si la greu! Ne va asculta, nu te indoi de asta! De fapt, poate tocmai de asta ne-a aratat o alta cale... Nu putem fi cu X fiindca el / ea nu era potrivit pentru noi si D-zeu vrea ceva mai bun pentru noi. De ce sa fii batjocorit de cineva, cand poti fi o binecuvantare pentru altcineva? Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu neaparat...adica nu stiu ce I-as putea cere, da Doamne sa ma iubeasca x? N-are sens.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nee, il mituiesc cu o bere si-mi rezolva toate problemele. day dreaming

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

.da,mă rog Lui și mă duc dracului.

| 393Dan a răspuns:

Eu rar ma rog la El, de obicei doar imi spun multumirile sau ascult slujba - ma linisteste si parca ma simt stapanit pe picioare. Insa sa-ti raspund la intrebare - da, deseori cand nu ma simt bine, cand sunt ingrijorat sau am dureri sufletesti, atunci tind sa merg mai des la biserica. Ma face sa ma simt mai bine si mai sigur.

| Raniaa a răspuns:

Nu, toate se întâmplă cu un motiv.

| anonyymuusss a răspuns:

Simți nevoia sa te rogi oricând te afli in momente grele pe care nu le poți controla. Dar da, cel mai bine este sa îți găsești alinarea in Cel de sus. Doar el te va ajuta sa treci peste și îți va da forța necesară pentru a merge înainte.