| frumusicclaudic a întrebat:

Spuneti-mi cateva intrebari de logica?

Răspuns Câştigător
| Izz a răspuns:

1.Pe un fir de cablu erau 35 de randunele un vanator impusca 5 cate raman?
2.Doctorii iti arata o cada plina cu apa, o cana si o galeata tu ce alegi sa golesti cada?

16 răspunsuri:
| Pomar a răspuns:

@eveline este corect si chiar ti-a luat 5 minute? mie mi-a luat cateva secunde...
Daca ziua mea este pe 5 ianuarie si azi este 6 ianuarie inseamna ca acum 2 zile( 4 ianuarie) aveam 11 ani; acum am 12 iar peste un an o sa am 13...

| yoo23 a răspuns:

Un cioban avea 17 oi. Toate in afara de 9 mor. Cu cate oi mai ramane ciobanul?

| DDDDDxxxxxx a răspuns:

1.Cine a aparut primul, oul sau gaina?
Raspuns:Gaina pentru ca gaina face oul iar ca animal gaina a evoluat nu a aprut pentru prima data din ou.
2. Ce e inainte:Craciunul sau Anul Nou?
Raspuns:Anul Nou pentru ca daca nu ar exista un an nou nu ar exista nici un Craciun nou.
Acum vine una grea de tot mie mi-a luat 2 ore sa-mi dau seama:
3.Acum 2 zile aveam 11 ani.La anul voi avea 13 ani.Se poate? Daca da, argumentati.
La asta nu-ti zic raspunsul gandeste-te tu dar daca nu-i dai de cap pana la urma poti sa ma contactezi personal pe id love_4you2000 dar totusi incearca si tutongue. Funda?

| criss99991011 a răspuns (pentru DDDDDxxxxxx):

Raaspunsul la 3este ca ai facut 12 ani acum 2 zile si la anul o sa faci 13 nu e logic?laughingAm rexolvat`o in 50 secunderolling on the floorrolling on the floor

| Useeeer124124 a răspuns (pentru DDDDDxxxxxx):

Serios raised eyebrows? 2 ore rolling on the floor Inseamna ca esti cam inceata rau laughing rolling on the floor Era logic laughing In 10 sec. am rezolvat-o

| eveline_9271 a răspuns:

3.Acum 2 zile aveam 11 ani.La anul voi avea 13 ani.Se poate? Daca da, argumentati. raspunsul : acum 2 zile insemnand data de 30 dec. azi am 12 ani, adica 1 ianuarie, iar la anul 13. mi-a luat 5 min, dar nu cred ca este corectbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce, la o femeie trecuta de 40 de ani, arata politete si vintul in a-i ridica fusta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

RASPUNS PENTRU IZA : 1. nicuna pentru ca sau speriat si au fugit toate 2.niciuna tragi dopul si gata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un cocos sta cu un picior in china unu in Romania unde face oul

| anonimathebest a răspuns:

1Unde sta Mos Craciun? R:nicaieri pentru ca nu exista! 2Cristina spune ca daca s-ar fi nascut cu 3 zile mai devreme, ea si-ar fi aniversat ziua de 4 ori, dar pentru ca s-a nascut acum, ea si-a aniversat-o de 16 ori.Stiind ca suntem in 2011, determina data nasterii a acesteia.

| frumusicclaudic explică:

Mai astept pana dau fuditza

| RazvanCool a răspuns:

De unde avea Stefan cel Mare cizmele?

| RazvanCool a răspuns:

Raspbig grine la Genunchi in joswinking

| andreeaeuandreeadea34 a răspuns:

Daca unn cal si un magar au impreuna 8 piceoare.Cate capete si piceoare au impreuna 5 cai si 5 magari?
BAFTA pai e simpu fa cu inmultire si va merge:*

| anonima_2953 a răspuns:

4 martie 1996?