| anonim_4396 a întrebat:

Spuneti-mi si mie care sunt prietenii vostri imaginari si cum ii cheama?

34 răspunsuri:
| DorelSudoru a răspuns:

"1"-da il cam doare

| SkittlesNuMaiTrecePeAici a răspuns:

Buna
Nu ma credeti prea tamp, da'...eram innebunit de niste desene cu o veverita pe nume Oliver.Si asa a fost sa fie.Pe la 3-4 ani mi-am facut un prieten imaginar numit Oliver.Ma gandeam la el, ii cream o viata practic.O viata cu care ma dadeam mare.Bine la 3 ani au si divortat parintii mei, da' sa sarim peste asta, ok? -_- Gud.Si am tinut asa pan' la...7 ani thinking Oarecum chiar ma distram cu Oliver(si distram si pe altii oh go on ), dar mi-a placut la nebunie copilaria mea si as vrea sa retraiesc fiecare moment clipa cu clipa(nu stiu de ce zic asta, am 13 ani laughing ).

Sper ca te-am ajutat happy

Răspuns utilizator avertizat
| Eღilia62 a răspuns:

happy Nu am prieten imaginar si nu am avut nici cand eram mica.

| DBlack a răspuns:

Momentan n-am fumat nimic

| NuDauFunda a răspuns:

Unul singur am (de fapt il avem cam toti) si il cheama Dumnezeu.

| negru30 a răspuns (pentru NuDauFunda):

Dumnezeu iti este prieten?

| NuDauFunda a răspuns (pentru negru30):

Da, incerc sa pastrez o relatie de prietenie cu el. Altfel nu l-as fi acceptat.

| negru30 a răspuns (pentru NuDauFunda):

Nu l-ai fi acceptat tu? - Inseamna ca Dumnezeu se poate simti onorat ca a fost acceptat de tine - asta sa inteleg?

| NuDauFunda a răspuns (pentru negru30):

Eu cred in propriul meu Dumnezeu, care nu prea are nicio legatura cu Dumnezeul biblic. El imi e prieten. Dumnezeul promovat de crestinism nu exista, de-aia l-am numit imaginar si de-aia spun ca il tolerez.

| negru30 a răspuns (pentru NuDauFunda):

Sa te ierte Dumnezeu ca nu ti-ai dat seama ce ai scris Te rog sa incheiem subiectul O seara buna

| NuDauFunda a răspuns (pentru negru30):

Scuza-ma daca sunt prea rational. Stiu ca nu e voie cand vorbim despre Dumnezeu. O seara placuta si tie happy

| negru30 a răspuns:

Prieten imaginar? - exista asa ceva?

| NuDauFunda a răspuns (pentru negru30):

Normal ca exista, mintea de copil are o imaginatie fantastica; nu doar sa creeze prieteni imaginari, ci si sa-i umanizeze;

| negru30 a răspuns (pentru NuDauFunda):

Scuze pentru ca ma repet Dumnezeu iti este prieten? Un copil stie ce este un prieten?

| NoNameJunior a răspuns:

Iti spun dor asa:la 16 ani ai tai nu ar trebui sa crezi in prieteni imaginari, spiridusi etc.pentru ca exista doar in desene! si te faci mai mult de ras cu intrebarile astea!

| NuDauFunda a răspuns (pentru NoNameJunior):

Cum sa existe doar in desene? Noi suntem foarte ingusti la minte, dar in Statele Unite foarte multi copii au prieteni imaginari, care au un rol destul de important in evolutia timpurie a copilului.

| NoNameJunior a răspuns (pentru NuDauFunda):

In statele unite e altceva.

| NuDauFunda a răspuns (pentru NoNameJunior):

Pana la urma si papusile, robotii si toate jucariile de gen tot acolo bat. In bucata aia de panza copilul vede un partener de joaca, nu un obiect inert. in State e alta atmosfera, copiii sunt incurajati sa-si dezvolte imaginatia si intelectul, asa ca sunt capabili sa isi creeze prieteni imaginari.

| MolnarStefania a răspuns (pentru NoNameJunior):

Mama e nasoala esti
asa e noua moda

| YoYoLicious a răspuns:

Pe iubitul meu imaginar il cheama dreapta>>cateodata si stanga>

| hummer24 a răspuns:

Pe al tau cum il cheama?

| andrei38 a răspuns (pentru hummer24):

Nabucodonosor

| hummer24 a răspuns (pentru andrei38):

Damn laughing) si vorbesti cu el, ce vorbiti, cati mai stiu de el, ca ti l-ai facut? cati ani ai, si nu vrei sa scapi de el?

| Giinger a răspuns:

Am avut si eu destui cand eram mica, dar nu le puneam nume. Ii strigam cum voiam la momentul acela deci nu aveau un nume stabil~

| Arisu a răspuns:

Dumnezeu si ingerashii pazitori

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!

Nu îmi trebuie nici prietenii imaginari ici reali,sunt inutil,cei care te ajută când îți e rău este familia, nu prietenii, baftă!

| andrei38 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu exista prieteni, doar amici

| anonim_4396 explică (pentru andrei38):

Exact...

| Fartie a răspuns:

Cati ani ai de ai poos intr asta? inf.descopera fetele si o sa uiti de prietenii imaginari straight face funda?

| Bomberman a răspuns:

Bai! nu ii distrugeti imaginatia copilului! daca voi nu ii vedeti asta nu inseamna ca nu sunt:p pe al meu il cheama Sonywinking

| Bomberman a răspuns:

Ba.mai terminati cu Dumnezeu. pustiu a intrebat ceva serios da? daca vrea sa se duca la biserica sa auda de Dumnezeu se duce.voi marii credinciosi v-ati gasit acum sa dati lectii.sa va fie rusine!

| MolnarStefania a răspuns:

Nu poooot

| andyyy97 a răspuns:

Bah voi macar va dati seama ce ziceti? Cum sa fie Dumnezeu imaginar? imaginar inseamna ceva ce creezi cu mintea. Dumnezeu este mult mai mult decat atat.El te-a creat pe tine si planeta si toate fiintele din lume nu voi pe el.Ganditi-va inainte sa spuneti ceva!