| Isabela96 a întrebat:

Voi mai cititi ?dar prietenii vostri?

19 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Da

| Magnifico a răspuns:

Din cate se pare azi nu mai este la moda cititul.Au aparut tot felul de tehnologii care fac la cititul sa para banal pe langa ele.Eu mai citesc din cand in cand dar sincer iti spun ca prefer ori tv-ul ori pc-ul si ca nu ma mai atrage asa de mult cititul, ceea ce stiu ca e rau din moment ce nu ne vom mai putea dezvolta vocabularele cum am fi facut-o daca citeam.Asta este.Baftawinking

| negru30 a răspuns:

Normal - tu nu citesti?

| Isabela96 explică (pentru negru30):

Ba da

| negru30 a răspuns (pentru Isabela96):

Doamne ajuta

| EstiFericitaSauTrista a răspuns:

Nu,am mai citit o carte de 4 ani, in rest citesc pe net tot, cartiile in format electronic ma atrag mai mult, dar ochiul oboseste mai repede la lumina decat la pagina.

Bafta

| Cristianne a răspuns:

Crezi că cititul e demodat,sau ce?
Mai ia și tu o carte,du-te afară și citește,că e soare.Cât despre mine,da,mai citesc,și prietenii mei citesc și ei, probabil, nu îi analizez.

| Assassins a răspuns:

Da,o data pe an citesc o carte, titlul si atat.

| ianaa a răspuns:

Da eu citesc straight face cat despre prieteni mei nu stiu ce mai fac ei in timpul liber

Răspuns utilizator avertizat
| scooobydooooo a răspuns:

Citim ce ne scriu prietenii pe mes.substitrarile la filme
si revistele mondene

| alexandra2859 a răspuns:

Cititul este demodat...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cateodata,cand am chef citesc dar daca ma obliga cineva sa citesc ceva ce nu-mi place... nu prea mai merge treaba cu cititul.
Cat despre prietenii mei...98% dintre ei nu citesc nici o pagina pe zi.

Răspuns utilizator avertizat
| Neworder21 a răspuns:

Da.

"cei care citesc carti mereu vor conduce pe cei care privesc televizorul."

si prietenii mei la fel.

| Neinteresenta a răspuns:

Eu citesc doar cateodata...laughing Si da am o prietena care citeste in fiecare zi.

| Shayen a răspuns:

Da, citesc partcicular si pentru scoala, iar de prietenii mei nu stiu prea multe dar stiu ca minim o carte fiecare citeste happy

| GeorgianaBozintan a răspuns:

Buna! Eu iubesc sa citesc, insa majoritatea pritenilor mei nu. Oricum asta nu ma influenteaza cu nimic pentru ca orice ar spune altii eu iubesc sa citesc.

| Adde09 a răspuns:

Da. Eu mai citesc deoarece este un lucru bun. Te ajuta sa-ti dezvolti vocabularul. Cat despre prietenii mei, unii citesc dar altii nu. Fiecare cu ce-i place.
kiss