| Dorotheea21 a întrebat:

Stie cineva ce este asta?
https://www.youtube.com/watch?v=vCIaUS_985o
Sunt mai multe clipuri pe YouTube si face parte din top 10, "mistere ale internetului".
Am stat aproape o ora acolo si m-am pierdut.

Răspuns Câştigător
| slayer09 a răspuns:

Eu cred ca e un site facut de cineva care voia sa atraga atentia, pentru ca in ziua de azi se cauta ceva misterios, care sa iti tina mintea ocupata. Atat timp cat tu ii dai atentie si valoare cu atat de mult sporeste si siteul. Eu unul nu inteleg o iota din ce e acolo si asa o sa fie pentru mine, pentru ca nu ma intereseaza sa rezolv nu stiu ce ecuatii si sa ma duca nu stiu unde, unde ar putea sa ma duca? doar sa pierd timpul. Multe mistere sunt pe planeta asta, putini sunt cei care mai pot trai in prezent si sa se bucure de prezent, sa il traiasca. Multi sunt acaparati de misterele astea, care poate unora le fura mintile...si poate o iau pe alta cale. Asta e parerea mea.

15 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Nu inteleg de ce iti framanti capsorul cu asemenea "probleme" cand trendul la fustite pe 2019 s-a schimbat atat de mult fata de anul trecut si nu am vazut sa postezi nici macar o intrebare pe tema asta.

"Am stat aproape o ora acolo"
Aoleu, cum asa? Pai si de machiat cand ai mai avut timp?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Daca iau o pauza de la job acum si ma pun o ora sa caut si sa scriu, cred ca pot sa fac o incrucisare de cifre de ne-ar durea capul daca le-as expune (in mare :/)

Chiestia cu numerele si toate cele sunt puzzle-uri care se gasesc peste tot, e plin internetul de ele, e plina natura de ele. Ne inconjoara oricand. Plecand de la un lucru simplu se poate ajunge la un lucru complex si fara rost. Iar chestiile cu siteuri de genul, sunt degeaba. Toata lumea isi da cu parerea, asupra lucrurilor pe care nimeni nu le stie sigur. E usor de facut asta. De ce cainele da din coada? Pai se poate explica logic pe baza biologiei. Dar cum am aparut? Asta nu se poate explica asa usor.
Pentru a explica orice si a satisface aceasta lipsa, omul a a format de-a lungul timpului numai idei, legende, mituri sa umple aceste goluri. Nu zic ca nu e asa si eu cred ca sunt vampir (dar nu mai zice la nimeni), dar daca incep sa formez o teorie despre asta, ar fi doar de dragul celorlalti, pentru... ochii lumii.

Odata mi-a explicat un profesor (de religie mai exact), plecand de la 1+1 = 2, a dezvoltat aceast calcul pana cand a ajuns pe la idei de fizica cuantica, unde raspunsul era 0 si atunci se pierdea totul din cauza unei incertitudini sau se ajungea tot la 2.
Asa ca de ce sa ne complicam si sa gresim? big grin

| Dorotheea21 explică (pentru DoarBogdan):

Asa ma complic eu.
Ce sa fac daca nu sunt complicata? happy
Multumesc pentru raspuns. happy

| DoarBogdan a răspuns (pentru Dorotheea21):

Pai... nimeni nu zice ca trebuie sa fii complicata sau nu. E foarte bine ca te informezi si nu trebuie sa te schimbi in legatura cu asta, doar cand tu crezi ca e cazul.

Cu placere, nu e ca si cand... ai depins de acest raspuns laughing

| Dragosdoar a răspuns:

E pur si simplu o provocare laughing sa gandeste ce a vrut sa spuna un nene acolo prin limbajul ala codat

| Dorotheea21 explică (pentru Dragosdoar):

Am dat funda pentru ca slayer09 a avut macar curajul sa spuna ceva, dar nu e chiar atat de simplu.
Nici Cicada 3301 nu a fost simplu.
Ce iti spune tie numele sitului?

| Dragosdoar a răspuns (pentru Dorotheea21):

Ne injura pe limba lor. E necuratu pa pamant maica.

| Dorotheea21 explică (pentru Dragosdoar):

laughing laughing Pai daca tu nu ai vazut ca numele este "the human", atunci nici nu mai are rost sa iti bati capul cu ce inseamna numerele sau sa mai intrii si in el.
"E simplu". laughing
Asa este, ai dreptate. happy

| Darkmagic a răspuns (pentru Dorotheea21):

Care este probabilitatea sa te certi cu Ray, dupa ce te bagi sa raspunzi in troaca aia? big grin

| Dorotheea21 explică (pentru Darkmagic):

Nu am calculat. happy
Deschide skype te rog.

| Darkmagic a răspuns (pentru Dorotheea21):

Intru in 30 de minute.
Ignora-l pe ala...

| Dorotheea21 explică (pentru Darkmagic):

Imediat pui.
E un nesimtit de cea mai joasa factura.
Sa-i mai raspunda desenele alea animate la intrebarile lui stupide!

| Dragosdoar a răspuns:

Opa ia ca mi s-a aprins ceva, revin fara glume acum
Se pare ca daca citesti invers cuvintele de la mijloc iti iese ''human'' si ''the''

| Dorotheea21 explică (pentru Dragosdoar):

Ai vazut deci. happy
Am scris pana sa apara ce ai postat acum.

| Dragosdoar a răspuns (pentru Dorotheea21):

Tocmai cand ma pregateam sa-ti multumesc de ''compliment''
laughing