| VladestepeTPU_1303 a întrebat:

Stie cineva ce se va intampla in 2012?

17 răspunsuri:
| yumeee a răspuns:

Va ploua cu Skittles! big grin

| jumpper a răspuns:

Despre Sfarsitul lumii intreba si Sf Apostoli pe Mântuitorul Hristos, iar acesta le raspunde ca: "despre ceasul acela nimeni nu stie, nici îngerii, nici Fiul ci numai Tatal. " iar in alt loc zice." Ca sfarsitul omului vine ca un fur cand nimeni nu se asteapta, de aceea privegheati si va rugaţi ca nimeni nu stie cand v-a fii. Ca de ar stii stapanul casei la ce ora din noapte va veni hotul, ar sta si ar pazi, dar nimeni nu stie cand vine. "
De aici desprindem ca nu e important cand va veni Sfarsitul lumii, ci important v-a fii cum ne v-a prinde pe noi acel sfarsit. De aceea zice sa ne rugam si sa priveghem la fapte bune ca putem muri si inainte de Sfarsitul lumii sau chiar atunci. Ca ar trebui sa fim impacati cu semenii nostri, cu noi si cel mai important cu Dumnezeu.
Sfarsitul poate sa fie si maine si in 2012 sau poate peste 1000 de ani. Numai Dumnezeu hotaraste cand va fi. Ar putea fii atunci cand v-a inceta rugaciunea si Liturghia din Biserica.

| κλάους a răspuns:

Http://anul2012.ro Nu stiu daca ma voie cu link aici dar cititi pe siteul asta, daca aveti timp de citit vil recomand.

| Anileda a răspuns:

Da , nimic.

| BruneTTe a răspuns:

Da laughing va avea premiera filmul Titanic 3D big grin
si acum, lasand gluma, eu nu cred ca va veni sfarsitul lumii. Nu are omul de unde sa stie ca in 2012 va fi. Va fi cand va fi.

| Азбука a răspuns:

Vom avea cu un an mai mult, unii dintre noi vom fi mai maturi, altii vom mai copilari inca un an, si vom merge din nou la mare tongue

| Corina1325 a răspuns:

Da, Dumnezeu

| xjustfearless a răspuns:

Da, nimic!

| Zuzy a răspuns:

Da! Asteptam 2013... Poate poate iesim din criza...laughingrolling on the floor

| Nécromancie a răspuns:

Da, nimic.

| NinaParadise0 a răspuns:

Vă zic pe scurt, şi încep să dau copy/paste de acum încolo.
Masonii ne-au bagat asta în cap ca să ne sinucidem, cum s-a întîmplat cu anul 2000, sau anul 1000, sau anul nu-mai-ştiu-cat!
Wtf, îţi dai seama cîţi oameni or să se sinucidă ei nebunii, şi îţi dai seama ce fericire pe capu` masonului, cînd aude la ştiri ca 12345678901234567890-12345678902345678901234567890 s-au sinucis de frică, cînd de fapt nu o sa se ntample nimic.
Masonii conduc Mass-Media, crezi ca le e greu sa le zica alora :"Bă, voi băgaţi 2-3 filme de groaza in noaptea de Crăciun, ca să distrugeţi armonia din familie şi să băgaţi frica în oameni, să nu mai ştie de ce sarbătoaresc Crăciunul... şi eventual mai amintiţi-le că Apocalipsa, ca să se mai sinucidă 2-3..."
Uita-te pe net să vezi cîte firme conduc masonii...
Totul depinde de noi ^^.
Parerea mea este urmatoarea: ca poti face orice daca tu chiar crezi ca e posibil. Trebuie doar sa crezi ca totul va fi bine.>.<
Well, credeti ce vreti, eu asta fac.=D.
Acum, rămîne de văzut... Şi totuşi, dacă am muri ce?[da ştiu, sună un pic... emo.] Pînă la urmă, eu cred că ne va fi mai bine sus, decît jos. dacă înţelegi.
Byee.

| lollipop_1556 a răspuns:

Oricehappynuma sfarsitul lumii nu vinehee heesh daca vinehee heevine la fel km a venit si in 2000laughingadiq deloc

| Anonim_5618 a răspuns:

O sa fiu in a 9-a la liceu, chiar a 10a happy

| melc a răspuns:

Noh, ca cel putin unul de pe TPU care n'are ce face stie sigur ce se intampla in 2012. Pai o sa fim clasa a 8a, presupun. Prin septembrie, asa. Ma intreb daca apucam Craciunul.

| Krissa_2143 a răspuns:

Da, o sa fie un an foarte normal ca celelalte yawn. nu moar nimen iwinking

| Pinnacolada a răspuns:

Dumnezeu winking

| Zamfir_2974 a răspuns:

Sfarsitu