| Steregoi a întrebat:

Stiinta oamenilor de stiinta vorbeste despre oameni ca si cum oamenii ar fi doar niste lucruri fara personalitate sau fara identitate?

Răspuns Câştigător
| Nilsson a răspuns:

Daca ar vorbi asa despre oameni eu nu as mai numi-o stiinta.
In situatia de care zici mai mult ateismul priveste oamenii ca fiind doar niste pachete de elemete chimice si organisme biologice formate in decursul a sute de milioane de ani printr-un sir de intamplari uimitoare.