| Alien a întrebat:

Suntem alcătuiţi din atomi, care la rândul lor sunt formaţi din
minuscule pachete de forţă electromagnetică, aflate în interconexiune şi comunicând între ele în moduri extrem de complexe. Aceste particule elementare cu sarcină electrică se pot transforma unele în altele şi poartă în ele întreaga informaţie necesară pentru a explica orice tip de
existenţă. Trupurile noastre sunt alcătuite din aceeaşi materie ca muntele Everest şi ca oceanul Pacific. Dacă ne-am privi la scară atomică, am constata că formăm împreună cu universul o reţea unitară, integrată – informaţia şi energia transformându-se continuu una în alta.
Sau, pentru a cita cuvintele astronomului James Jeans: „Universul arată din ce în ce mai puţin ca o maşinărie şi tot mai mult ca un gând extraordinar." Întrebarea e: al cui gând? Al extratereştrilor? Al lui Uri Geller? Albert Einstein preciza:
„După ani de studiu, gândire şi meditaţie, am ajuns la concluzia că există un singur lucru în univers, şi anume energie, iar dincolo de ea se manifestă o Inteligenţă Supremă." Ar trebui să subliniem că inteligenţa supremă a lui Einstein, pe care alteori savantul nu s-a sfiit s-o numească „Dumnezeu" nu era nicidecum o zeitate angelică, ci
ceva ce amintea mult mai mult de o lege fizică perfect formulată.
http://www.trilulilu.ro/alien3rd/eff858caeb0f5f

Răspuns Câştigător
Apache
| Apache a răspuns:

Omul este format la nivel primordial din particule subatomice...iar la universul subatomic legile fizicii nu se aplica!
Asadar poti face orice... poti sa fi in 2 locuri in acelasi timp,poti sa mori, sa invii.sa faci absolut orice. poti sa fi un zeu!
Iar cum toata materia *adica si noi * este formata din energie, si implicit din particule subatomice...asta demonstreaza ca de fapt nu exista limite! totul e posibil
Ca sa folosesc o expresie dintr-un joc video :
,,nothing is true, everything is permited,,
nothing is true -totul este doar o iluzie pe care o putem schimba dupa bunul nostru plac
everything is permited -suntem arhitectii propriei noastre lumi... putem face orice, o data ce realizam cum sa ne controlam potentialul

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Skylar a răspuns:

Intrebarea fiind...

| Shammal a răspuns:

O mica precizare :D nu noi suntem formati din atomi, particule subatomice ci corpul nostru; al cui gand? al Nostru, suntem multidimensionali
http://vimeo.com/25068321

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Observ ca-ti plac chestiile astea faine;)
Ce zici de asta? http://www.youtube.com/watch?v=InZ4PeDKjI0
Exista si partea a doua.