| MâţaD a întrebat:

Sunteti de acord cu zicala rostita de catre Anne Ninon de l’Enclos?
Frumuseţea lipsită de graţie e ca o prăjitură prea dulce : îţi provoacă greaţă.
Justificati.

Răspuns Câştigător
| Balmung a răspuns:

Frumusetea e un diamant, daca praful de diamant al gratiei nu il slefuieste ramane, bruta...dar fara acelasi farmec ca dimantul slefuit. Nu te atrage, e magnific, il vezi il admiri...dar nu simti alchimia. fascinatia, ramane doar un deliciu al ochiului. Frumusetea ramane o umbra atragatoare dar fara substanta fara forta de seductie.

2 răspunsuri:
| MasterGoldX a răspuns:

Mi se pare just. daca frumusetea este lipsita de gratie ti se apleaca. daca esti frumos atunci trebuie sa te si comporti intr-un fel anume. trebuie sa ai gratie. degeaba esti frumos daca esti scorpie, atunci iti provoaca greata. deci daca nu te folosesti cum trebuie de frumusete, atunci e doar ceva bun fara sa-ti pice bine la stomac si provoaca dezgustul.

| ZZG a răspuns:

Frumusetea(presupun ca aici te referi la o femeie),nu consta neaparat in calitatile fizice,o femeie este nespus de frumoasa atunci cand stie sa se faca placuta si este ingrijita,si aici ma refer la mai multe aspecte, precum comportamentul in societate si cu ea insasi.o femeie frumoasa este una in adevaratul sens al cuvantului, care sa radieze de senzualitate si feminitate.happy