| Steregoi a întrebat:

Teoria relativității e relativa si nu e general valabila?

6 răspunsuri:
| NOBODY a răspuns:

Teoria relativității?
Un fleac, te-a ciuruit.

| PainTech a răspuns:

Teorema spune ca timpul e relativ ( aproximativ ).
Deci, s-ar considera ca teorema e general valabila. Oricum, ciudata intrebare...

| Avaricum a răspuns (pentru PainTech):

Si cand te gandesti ca asta se invata in liceu laughing

| Avaricum a răspuns:

Teoria relativitatii e relativa asa cum teoria germenilor e puturoasa, teoria placilor tectonice fierbinte si cum teoria gravitatiei este grea. E timpul sa nu iti mai faci idei dupa denumire si sa cercetezi mai bine la ce se refera, poti sa incepi cu fizica de clasa a 12-a.

| sabin89 a răspuns (pentru Avaricum):

Într-o altă postare spuneai că eşti praf la fizică. Dar eu văd că eşti destul de înfigăreţ când apar probleme de fizică; şi nu mă refer numai la răspunsul pe care îl dai aici, ci la multe altele pe care le-ai dat cu ceva timp în urmă şi din care se vede că nu eşti deloc străin de fizică. Deci, ori, ori... Eşti praf sau nu eşti?

| Avaricum a răspuns (pentru sabin89):

As putea spune ca sunt relativ praf hahahehaha ce glumet sunt
Fizica imbraca multe aspecte, una e principiul relativitatii si cu totul alta e dinamica moleculelor, din cauza careia m-am ales si cu o restanta acum cativa ani. Personal nu ma incurc cu fizica pe care nu o inteleg inca, dar fiecare are niste baze stabilite si in liceu, si afinitati pentru alte tipuri de fizica (cine nu are la un moment dat o faza de astronomie/astrofizica?)