| Mimi_Gigi_1990 a întrebat:

La ce face referire teoria relativitatii?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intr-o tenta umorista Einstein spunea ceva de genul: "Inainte de teoria relativitatii se credea ca daca viata de pe Terra o sa dispara, timpul si spatiul o sa ramana. Teoria relativitaii afirma ca o sa dispara si acestea."

| Crux a răspuns:

Mergand la un restaurant, chelnerul l-a intrebat pe Einstein la ce se refera teoria relativitatii, deoarece el nu o intelege.
Albert i-a raspuns simplu: un fir de par in supa mea inseamna prea mult, insa un fir de par pe capul tau inseamna prea putin.