| OneTap a întrebat:

Termenul dinozaur este un cuvant compus din cuvintele grecesti Deinos,care inseamna degroaza, formidabil,si sauros,care inseamna soparla, reptila. Acest nume a fost dat din trecut vietuitoarelor din trecut de catre un om de stiinta Englez in 1842

4 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Cu siguranță e ceea ce vreau să văd pe TPU.

| CarcotasulVesel a răspuns:

Daca incerci sa ne saturezi creierul cu informatii nefolositoare si fara nici o intrebare, atunci ai reusit big grin

| anonymus4106 a răspuns:

Și care e întrebarea?

| socipath63092 a răspuns:

Uita-te pana la capat https://youtu.be/UyP_pwxP9pY dinozaurii nu au existat.