| Lorenuta2000 a întrebat:

Mi-am amintit de 3 seriale animate pe care le urmaream cand eram mica (2003-2010) si nu mai stiu cum se numesc.
Primul era cu un caine, care zbura cu urechile si vizita lumea. Cu el mai erau o barza si o pisicuta alba.
Al doilea era cu o doctorita care traia pe o insulă si avea niste animale vorbitoare, printre care si ultimul dinozaur, o purcelusa si o reptila (soparla cred). Dinozaurul era doar un pui si purta o salopeta rosie.
Si, in sfarsit, al treilea. Tatăl unui copil murise facand cercetari prin jungla. Baiatul se duce acolo sa continue cercetarile cu mama lui si un echipaj printre care un om de stiinta bătrân si un tip care o placea pe maica-sa. Whatever, si acolo dau peste o civilizatie veche si dinozauri ( sau niste creaturi asemănătoare ) care traiau in pace cu acei oameni si ii ajutau. Si in cel mai cliseic mod, baiatul face cunostinta prima oară cu fiica conducatoarei tribului si se indragosteste de ea.
Scuze pentru intrebarea infinit de lunga si sper ca ma puteti ajuta. Mersi :*

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Dumbo
2. Nu îmi pot da seama :/
3. O lume dispărută