| anonim_4396 a întrebat:

Toata lumea a tras: armata – in unii, securitatea – in altii, justitia – de timp, nomenclatura – foloase, poporul – nadejde...

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Da Raphael, a tras nădejde dar fără să tragă învăţămintele de rigoare. Cred că ar avea nevoie de un şut în partea dorsală din două motive : din când în când înţelepciunea le coboară sub centru de greutate sau măcar din simplu motiv că orice şut tras în spate înseamnă un pas înainte.
Nomenclatura, ai uitat să spui că, în afara foloaselor a tras şi clapa poporului iar poporul în afara nădejdii a tras ponoasele.

7 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Numai tragatori pe aici, nu mai mi-a ramas decat sa trag pe dreapata si sa trag un somn.

April
| April a răspuns:

Sunt descumpanita fiindca nu ma recunosc nicaieri:armata n-am facut,la securitate n-am dat raportul,justitiar nu m-am invrednicit sa fiu,nomenclaturist n-am fost si, daca ma gandesc bine, nici nadejde nu mai trag.Ma-ntreb daca nu sunt cumva extraterestru...Fiindca din toate intamplarile care au trecut peste noi nici macar invataminte n-am tras:astept in continuare un miracol!

;

| NoChanceForUs a răspuns:

Viata ne-o trage,altii trag de fiare, tu tragi de timp, eu de o tipa sa vina pe la mine...toata lumea trage.

| MeScorpion a răspuns:

Avem nevoie de o cu totul alta mentalite, treci peste.
Si gandeste in viitor.

neluL
| neluL a răspuns:

Are dreptate @NoChanceForUs laughing - trag si eu un joint acum!
Care mai trage? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Oare o sa-ti gasesti si tu gagica pe TPU? yawn

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

ma crezi ca si eu am tras, ce te faceai daca erai in cealalta tabara? iti dadeam un plumb in trompeta de nu mai stiai ce este aia intrebare filosofica