| Kornuletz540 a întrebat:

Care sunt cele mai bune și eficiente metode de combatere a suprapopulării, în special a celei din metropole și megalopolisuri?

Răspuns Câştigător
| LisaJulie a răspuns:

Daca s-ar muta oamenii in locuri pustii si nu s-ar mai duce toti in orasele mari nu ar mai fi suprapolare! Dar toata lumea vrea in metropole! Nu vrea nimeni sa construiasca un oras de la 0

9 răspunsuri:
| mODIN a răspuns:

De ce ai vrea sa o combati?

| Kornuletz540 explică (pentru mODIN):

Prea mulți oameni, prea multe resurse consumate(planeta nu e un sac fără fund), prea multă poluare și distrugeri de medii naturale și dispariții de specii întregi de plante și animale. Și prea multe coflicte, epidemii, foamete și prea multă sărăcie, bogăție, abundență, lăcomie, criminalitate și prostie, planeta n-are nevoie de așa ceva în plus față de ce are deja.

| Violleta2022 a răspuns:

Epidemiile virale, cum a fost covidul... extermineaza in masa populatia.

| Kornuletz540 explică (pentru Violleta2022):

Asta s-a întâmplat numai cu incașii, mayașii, aztecii și anumite mari triburi de indieni din zona de mijloc și apus a SUA.

| gabicoo a răspuns:

Covid 19 - dar nu i-a ieșit fratelui Xi Jimping. Operațiunea militară specială - se pare că tătuca Putin e pe drumul cel bun.

| EestiSodalane a răspuns:

Bombe nucleare

| Staif a răspuns:

Reducerea natalitatii, oprirea alimentatiei "industriale" pentru a forta populatia sa-si produca hrana.

| StimabiluI a răspuns:

"sigur și eficient"

| xxxtentacionsuntfan a răspuns:

Nu mai faci hutza hutza