| Sperietoarea a întrebat:

Toata lumea zice ca intr-un alt fel au disparut dinozauri cum au disparut.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai vehiculata ipoteza este aceea ca un meteorit de dimensiuni foarte mari a lovit Pamantul, blocand lumina solara din cauza norului de praf format; astfel au murit plantele, ceea ce a provocat moartea dinozaurilor ierbivori, si intr-un final a celor carnivori, care au ramas la randul lor fara sursa de hrana. Mai multe detalii: www.wikipedia.org, www.descopera.ro

10 răspunsuri:
| oz a răspuns:

Cum a spus si misspsycho un meteorit a lovit pamantul... unii dintre ei au fost incinerati instantaneu.Praful rezultat din coliziune a blocat lumina solara... iar temperatura a scazut brusc.Plantele s-au ofilit... dinozaurii ierbivori s-au "ofilit" odata cu ei... apoi pe parcurs au murit toti.

| hândel a răspuns:

Dinozaurii n-au disparut, au evoluat. Aia carnivorii au evoluat in: avocati, medici, directori de banci, preoti, politicieni,... iar cei ierbivori au evoluat in: casnice, dansatoare exotice, distribuitoare avon, atleti, pompieri... rolling on the floor

| stavgiku a răspuns:

Sunt mai multe teorii, dar eu cred ca din cauza sulfului unui vucan care a izbucnit pe pamint cu multi ani in urma...

| Ihatereligion a răspuns:

Http://www.stiinta.info/......s/435/103/

E asa de greu google-u asta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sint multe ipoteze, nu s-a cazut de acord asupra nici uneia dintre ele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce ar fi sa pui mina serios pe carte nu pe maus?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu au disparut.au fost luati de alte civilizatiuni si dusi pe alte planeturi.doar spiritual.ca scheletele lor au ramas la noi.de aia noi ii vedem da nu-i vedem.intelegi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dinozaurii au trecut prin 3 feluri de clime temperate:caldura care a dus a seceta, pamantul care cadea peste dinozauri si apa care ia inecat

| kenzo007 a răspuns:

Salut!
Din cauza modificarilor climaticehappy... In curand urmam si noilaughing big grin

| alexica7 a răspuns:

Au disparut din cauza unui meteorit