| SuperSaiyan4 a întrebat:

Toate scoicile sunt vii?

15 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Si toate viele(femele)sint scoici...

| sabin89 a răspuns:

Da, de unde!

| MasterOfDisaster a răspuns:

Da..pana ce mor.

| neutrino a răspuns:

Cu exceptia celor moarte.

| suffarstar a răspuns:

Nu! Alea de pe plaja sunt moarte. Cele din apa, unele sunt vii, au in interiorul lor niste carne, cele moarte-nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te referi la sensul real al cuvantului "scoica", ar trebui sa fii... mintal ca sa nu stii ca, la inceput, toate au fost vii.

| whattt a răspuns:

Pana ce mor da

| ioana21S a răspuns:

Asa se zice.

| Assu53 a răspuns:

laughing nu, s-a nascut moarta laughing Normal ca toate au fost vii odata laughing big grin

| RefinedStrings a răspuns:

Nu. Este logic ca exista si scoici moarte.

| ciribist a răspuns:

Pai au fost orice scoia a avut odat carne in ea dar acum nu mai are deci nu e vie laughing iar cele care au carne sunt vii

| Stalievus a răspuns:

Da. DAca scoiciile sunt goale inseamna ca muschiul a murit.

| ssaabbiinn a răspuns:

Da.

| Andrutzzzza a răspuns:

In apa da! Dar cele pe care le găsim pe plaja sunt moarte. Dar sunt si acele scoici cu carne pe care le mâncam.

| 7DVision a răspuns:

Ar face bine sa fie, inainte de bagare in oala de gatitwinking