| anonim_4396 a întrebat:

Scoicile sunt de post?

6 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Postul nu înseamnă să nu mănânci mâncare care provine din animale, ci să dai mâncarea care ai fi mâncat-o tu pe ziua aceea celor nevoiaşi.
Dacă vrei să ştii Postul plăcut Domnului, NU oamenilor, atunci citeşte Isaia 58 de la versetul 6 http://churchages.com/ro/bible/isa/58/
Dacă nu ţii postul cum cere Cuvântul Domnului, atunci te chinui degeaba!

| Amilik a răspuns:

Scoicile sunt considerate fructe de mare, iar fructele de mare sunt de post din simplul motiv ca nu au sange.

| Polaris a răspuns:

"Iar toate câte sunt în ape, în mări, în râuri, şi în bălţi, toate cele ce mişună în ape, dar n-au aripi şi solzi, spurcăciune sunt pentru voi." (Levitic, 11:10)
Scoți tu de-aici ideea.

| WhatheWow a răspuns:

Dar melcii?

| Apokales a răspuns:

Scoicile si melci sunt moluste, animale cu pielea foarte moale deci nu's de post nici pe departe.

Răspuns utilizator avertizat