| anonim_4396 a întrebat:

Tocmai am avut un vis ciudat in care primadata mi-am visat surioara mai mica de cateva luni [ din mama vitrega ] iar apoi ma vedeam in vis exact cum dormeam in realitate si am inceput sa spun o rugaciune insa...am spus " duhul sfante dane sufletul tau precum " nu stiu daca am continuat dar in momentul acela parca ma cuprins un foc din interior nu mai puteam vorbi, striga, misca parca venise ceva foarte rau dupa mine straight face.

Am mai avut mai demult luni/ani in urma acest vis interpretat altfel si uneori am senzatii.

de credinta nu stiu exact ce sunt, m-am botezat la 8-9 ani ortodox insa tatal meu fiind turc spune ca sunt musulman. nu stiu ce si cum sa fac

chiar m-am speriat, am decat 14 ani am incercat sa-i explic mamei pe alta cale nu chiar cum am spus aici mi se parea ca ori nustie la ce ma refer ori incearca sa evite... straight face

chiar simt cateodata ca ceva rau... demon. ceva. cineva vrea sa imi faca rau sau sa vina dupa mine si ma simt neajutorat nu stiu ce sa fac in cine sa cred si cum sa o iau straight face

astept cat de repede un sfat orice, cat sa ma pot linisti... ma tot gandeam sa vb cu un preot ortodox insa nu stiu daca e cea mai buna solutie. nu glumesc nici aberez este foarte adevarat ce va spun.

acum o mica chestie nu stiu daca ajuta cu ceva insa:

cunosc niste persoane [ neamuri deale mamei vitrege ] care spune mama mea ca ar putea sa faca farmece / chesti rele cu lucrurile noastre sau asa si fiindca parinti mei sunt despartiti [ tata la casa, cu mama vitrega surioara mica si uneori mai merg pe acolo eu] iar mama la apartament cu cealalata sora a mea mai mare ] spune ca ea vine pe acolo si incearca sa ne faca rau nu stiu cum o fii. sau ce o fii dar am nevoie de ajutor pentru ca simt
ca sunt neajutorat si ca are sa mi se intample ceva rau straight face

altundeva in afara de TPU chiar nu am stiu unde sa discut problema, sper ca ma intelegeti si daca am postat gresit iertati-ma dar altundeva chiar nu am stiu unde sa postez straight face

8 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Probabil toate ăstea au pornit de la rudele mamei tale vitrege, ele ți-au băgat în cap că mama ta vrea să-ți facă rău ( și eu aș fi sigură că nu vrea, n-are de ce să-i facă asta propiului copil), iar pentru că ele ți-au băgat asta în cap ai ajuns să-ți fie frică și să te simți urmărită și chiar să visezi. Să ști că de multe ori am pățit să mă gândesc mult al ecva și după să-l visez, e normal.
Deci tu n-ai nimic, e doar vina rudelor mamei tale vitrege care ți-au băgat asta în cap. ( probabil cu scopul de a îndepărta iubira față de mama ta naturală și de a îndrepta-o spre mama ta vitregă).

| FucktheSystem a răspuns:

Ideea rămâne aceeași doar că atunci mama ta vrea să nu te apropii prea mult de mama vitregă. Nu contează dacă visul este noaptea sau dupamiaza, crede-mă, nu o să pășești nimic, calmează-te, mama ta vrea doar să o iubești mai mult pe ea decât pe mama ta vitregă șia folosit o metodă de a te apropia de ea cam proastă și te-a speriat, relaxează-te.

| DorelSudoru a răspuns:

Ai postat unde trebuie dar...nu existe demoni si farmece.buhaha spiriteli relelaughing...Un vis. poate te gandiai la povestea cu farmecele mamei tale si ii iera frica pentru sora ta de aceea ai visat de ai visat
De ce ai simtit ce ai simtit? Cred ca a fost un vis constient. uitate pe google daca nu sti ce inseamna

| miradoniz a răspuns:

Ai avut un coșmar? toata lumea are uneori; e normal sa îți fie frica, asta fac coșmarele.Fiecăruia dintre noi îi e frica de ceva, se mai întâmpla...

| Shammal a răspuns:

Dinpotriva ceva bun ti se intampla, nu stiu ce, descopera tu; cand te-ai vazut pe tine dormind doar ti-ai mutat punctul de privire (eu nu ma identific cu corpul, nici cu mintea, eu sunt constiinta, eu sunt o parte din Dumnezeu, eu sunt), focul interior ar putea fi datorat emotiei puternice provocata de experienta "neobisnuita" de a te vedea dormind iar faptul ca nu mai puteai vorbi, misca datorita gandului ca "ceva rau venea dupa tine" - este doar o interpretare, tu poti sa gasesti o alta interpretare;
crede in Tine, esti in siguranta, abordeaza orice frica, orice, cu iubire cunoscand ca esti in siguranta; intreaba-te pe tine acea parte divina care tot tu esti, spune-i sa-ti explice intr-un fel experienta din vis poate intr-un alt vis si sa-ti amintesti; ai tot ajutorul, intreg universul te sprijina

| LotusRadioactiv a răspuns:

Chiar discuta cu un preot. Aici pe TPU, ai parte de confidentialitate, dar multi nu prea exceleaza la acest capitol...
Cel mai bun lucru este sa discuti cu un preot. Cel mai bine de la o manastire. Sa nu ai nicio retinere, crede-ma, a ascultat lucruri mai grave. Si ai putea sa citesti despre diverse cazuri.

| DyaElla a răspuns:

Depinde de ce fel de caldura ai simtit.
Daca a fost una blanda, la nivelul mijlocului (abdomenului) sau una arzatoare pe o anumita suprafata a pielii.
Caldura venita din interior e sfanta, cea din exterior vine de la o flacara si poate fi de rau.
1.Probabil atunci cand ai spus rugaciunea, spiritul rau s`a agitat in vis, iar caldura arzatoare provenia din partea celui rau, amenintzandu`te sa numai pronunti cuvinte sfinte. In cazul asta atunci cand mai visezi, fi constienta si continua rugaciunea oricat de frica ti-ar fi pana se linisteste, atunci se va opri
sau, in cazul in care caldura fenea din interior
2. Atunci cand ai spus rugaciunea Dumnezeu te-a protejat. A primit mesajul tau si si-a trimis duhul sa te tina teafara in vis...Nu`i permitea celui rau sa-ti faca ceva.
Imi spui mai exact prin mesaj ce fel de caldura ai simtit...

| BonaNote a răspuns:

Si eu credeam in astea pana acum catva timp.+ ca imi placea sa cred laughing rolling on the floor dar acum nu mai cred, pur si simplu a trecut.happy nu te mai gandi la de-astea...treci cu vedera