| мιѕѕнαρριηєѕѕ a întrebat:

Am o surioara de o saptamana si 1 zi. Luni a fost o verisoara la noi, si a stat putin cu ea. Astazi am aflat ca verisoara are rubeola. Eu am fost vaccinata acum 6 ani deci sunt imuna. Mama nu stie daca a avut rubeola sau nu cand era mica. Surioara mea poate sa faca rubeola?[mama o alapteaza]

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| VladimirPutin a răspuns:

Poate și ea să facă și tu

| mady07 a răspuns:

Buna i-am spus mamei mele intrebarea pe care ai pus-o tu si a zis ca sigur o sa aiba rubeola! Deci imi pare rau pentru surioara ta!

| seen a răspuns:

Cel mai bun antivirus e preventia

Trage concluzia

| Ge0steAua a răspuns:

Deci eu nu stiu cine stie ce despre astea am 17 ani si cred ca si-a luat-o si sorata si o pateste si maicata as crede ca trebuie sa-i zici

| Locrici a răspuns:

Da...poate sa facasad