| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a întrebat:

Tot am auzit pe TPU si pe la Tv si pe net despre illuminati si noul ordin mondial, cipuri si antihriști, etc.
Acum, acest NWO(new world order) care va fi, cum va putea lua control asupra lumii, in afara de cipuri fiindcă nu cred că s-au descoperit cipuri care sa controleze tot si care nu pot fi scoase cu bisturiul?
Se spune ca retelele de socializare precum facebook-ul sunt o forma de propagandă facuta lui mister S. este adevarat? si cum vine asta?

8 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

S-au chinuit atita mai marii lumii sa dezvolte la om un inalt grad de constiinta incit s-au convins ca nu poate fi atins si deci se impune controlul.

Răspuns utilizator avertizat
| Inferno a răspuns:

Uite aici cum sta treaba cu cipul : Toti banii tai o sa fie pe acel cip cu el o sa platesti. Deci o sa fi controlat. Daca faci ceva ce ii deranjaza pe tipi de sus, iti opreste cipul deci nu mai ai nici un ban. O sa mori de foame, sau o sa trebuiasca sa furi ca sa mananci.
Daca o sa scoti cipul o sa fie aceeasi chestie.
Deci uite ca se poate face o NWO si cu cipul.
Fundahappy?

| Inferno a răspuns:

Chiar oamenii o sa vrea sa isi puna cipul.

| KodrutZ a răspuns:

1. Gresit, iti poate fi implantat un cip lejer printr-o transfuzie, nu zic de particula de praf ce o vei inhala.
2. Cu cipurile e cam paranoia inutila, dupa cum vezi, functioneaza foarte bine robia banilor.
3. Retelele de socia... what? Hai sa fim seriosi!

| soupflood123 a răspuns:

De parcă acum o ducem mai bine decât pe vremea lui 'nea Nicu... indiferent de sistem, dacă ceva o să meargă rău, o să păţească şi acei conducători "mondiali" la fel ca majoritatea dictatorilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cipurile au sistem de autodistrugere iar litiul din ele vor infecta corpul la orice tentativa de interventie firurgicala.de fapt prima infestare va avea loc la primii incipuiti.si bube rele le vor acoperi tot corpul si vor muri o treime din oamenii pamantului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut ovidiu noua / vechea si mereu ordinea mondiala e banul daca il ai / ai tot ce vrei tu / cumpara si tu un dolar sa citesti noua ordine mondiala scrie pe latina e si o piramida masonica http://www.google.ro/......tp?/imgres masoni la inceput erau un grup unit de afaceristi care se ajutau unu pe altu in timp au devenit un cult ei controleaza banul si banul domina oamenii deci suntem sclavi banilor deci nu reuconastem da asa e ce te faci fara banii? nu ai nimic mai bine mort decat fara ei / exista manipulare pe facebook nu vezi cate demonstrati se fac prin mesaje platite de americani sa conspire suntem manipluati non stop / chestia asta nu se va schimba nu vezi manipluarea religioasa/mass media cea mai importanta manipularea financiara