| Steregoi a întrebat:

Tot ce se intampla cu noi oamenii pare desprins dintr-un film sf. Ne-am nascut si ne trezim ca suntem pe o planeta intr-un spatiu cosmic pustiu fara sa stim cum am aparut ca oameni pe aceasta planeta. Omul a gasit niste schelete de dinozauri, niste fosile ale unor animale disparute, niste inscriptii vechi de cateva mii de ani si cam atat. Unii oameni se intreaba daca sunt reali sau nu sau daca totul e doar o iluzie. Ce parere aveti?

2 răspunsuri:
| DorelExpertu a răspuns:

Eu cred ca viata e un vis.
Puf si s-a terminat.

| Steregoi explică (pentru DorelExpertu):

Cantitatea de energie convertita in materie nu va dispare niciodata. Ce nu dispare este si e real. Viata nu e un vis ci ceva real. Si visele fac parte din realitate. Viata ca forma de energie nu are inceput si nu are sfarsit. Insa organismele biologice au un inceput. Viata a existat inainte de aparitia materiei.