| Gsix a întrebat:

TPU am cea mai mare dilema, nu stiu raspunsul al o intrebare, spuneti-mil voi : Cand capra calca piatra si piatra crapa-n patru, de cate ori a calcat capra piatra?

11 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Foarte filosofică întrebare.
Păi, să vedem... Când capra calcă piatra şi piatra crapă-n patru, eu zic că a călcat o dată, dar cvadruplu. Dar să vezi ce frumos era dacă crăpa-n cinci sau aiurea.

| harciog a răspuns:

In mod sigur trebuie s-o vad si pe asta.Imi scot caprele la asfalt azi si, de so intimpla sa crape vreo piatra, tie iti spun prima data.

| harciog a răspuns:

Deja prostia se vede, am sarit o cratima.

| geoka23 a răspuns:

Aceasta nu este nici o dilema dar nici o problema sunt niste jocuri de cuvinte batranesti, cred ca ai auzito la parintii tai nu?

| SamSon a răspuns:

O singura data, probabil.

| Atotstiutorul a răspuns:

NICIODATA capra nu calca pe pietre!

| WhatheWow a răspuns:

Eu cred că mi-ar crăpa obrazul de rușine să pun asemenea întrebare.în patru!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca este cea mai mare dilema din viata ta. Ce conteaza de cate ori a calcat capra piatra? Important este sa nu-si fi rupt ceva.

| VladGH a răspuns:

CApra a calcat citeodata cu fiecare picior pentru ca are 4 si piatra a crapat in 4. happy happy

| AlexJr a răspuns:

Pai zice la modul continuu "cand capra calca piatra" deci poa' sa-nsemne o data, poate de 100 de ori
daca zicea "cand capra a calcat piatra" atunci ar fi insemnat o data.