| Meme10Memu a întrebat:

Tratatele de medicină scrise cu mii de ani în urmă descriu aceleaşi boli infecţioase ca şi în zilele noastre, ceea ce ne duce cu gândul la faptul că şi atunci existau aceleaşi specii de microbi.

Nu a evoluat de fapt nimic?

2 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Ba da, a evoluat societatea umană. Animalele nu le mai creștem lângă și în casă, ci la ferme. Oamenii sunt mai individuali, bolile au evoluat, au apărut altele noi. Au mai existat pandemii. Dar, bolile primare, au rămas și vor exista în continuare.

| relian a răspuns:

Man cred ca tu nu ai ocupatie si te plictisesti rau.Ce tot incerci pe aici? Nu te mai agita,au fost si sunt altii mult deasupra noapstra care au intors problema pe toate fetele si tot n-au ajuns undeva,asa ca nu te mai agita asa ca faci riduri.

Daca incerci sa arati ca evolutia nu exista,e ok la fel cred si eu,astea is povesti,dar nu ma duc aiurea in necunoscut asa cum faci tu,daca nu pricep ceva,daca nu inteleg ceva sa dau fuga sa-l iau in brate pe dzeu,pe care atentie nimeni nu l-a vazut,auzit,mirosit si asa mai departe.
Daca nimeni n-a facut nimic cum poti sa spui ca exista Dzeu? In ce baza,pe baza unei carti scris de cine? asa ziceam si eu scrise de unia ca tine care neputand sa isi explice anumite lucruri, l-au luat in brate pe dzeu.
Faptu ca tu sau eu nu sintem de acord cu ceva, aia nu inseamna nimic, lumea va merge inainte la fel de naspa asa cum a mers si pana acum.
Asa ca ia-o mai usor, nu te mai agita ca nu rezolvi nimic, nici nu esti la nivelul la care tu sa arati ceva sau sa pricep ceva mai mult decat restul.
Bafta