| anonim_4396 a întrebat:

Tu cu ce asociezi Fericirea?
Ești fericit din prisma faptului că alții te fac fericit sau pentru tine, fericirea vine din interior?

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cu linistea man

| T0T a răspuns:

Fericirea din interior e o vrăjeală ieftină. Fericire într-adevăr vine din interior dar ea apare în funcție de anumiți stimuli. Ia să te ciopârțesc eu puțin câte puțin să vedem cât de fericit poți fi. Fericirea vine clar din exterior(sau altfel spus e provocată de factori externi), chiar dacă ea e în interior. Prostiile astea sunt spuse de pușlamale care nu au niciun fel de problemă.

| Donsavas a răspuns:

Pentru toată lumea, fericirea vine din interior, doar ca e influențată de exterior. Este vorba de biochimie!

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Donsavas):

Hai s-o dam de gard si sa afirmam ca dpamina se formeaza din energie pura, venita de la duHul sfant; nu de la substantele ingerate venite din exterioar si prelucrate de creier ca urmare a prgramului de functionare inca insuficient cunoscut.winking tongue

| SG1995 a răspuns:

Nu există fericire doar momente de fericire. Le trăiești și le prețuiești.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Cu un drum lung, plin de durere.

| Crackman a răspuns:

Fericirea... este un lucru greu de descris.
Tu cand incepi viata organizezi fericirea prin prisma familiei.
Adica, tatal tau era fericit la meci cu bere, mama era fericita ca erai tu fericit.
Colegul tau de banca era fericit ca manca o paine etc etc
Eu sunt multumit... oarecum de viata dar nu fericit.
Fericirea este cand ai tor fara sa faci nimic.

| anonim_4396 explică (pentru Crackman):

Greșești!
"Fericirea este când ai tot fară să faci nimic" (What?)
-Înseamnă că aștepți să vină fericirea la tine și să te facă să fii împlinit.
Is Wrong!
D-aia nu ești fericit!

| CinevaAnonimă a răspuns:

Fericirea este o stare care vine din interior si se extinde spre exterior. Pentru mine fericirea incepe cu zambetele celor din jur, cu increderea lor, etc. O vorba buna sa o poti spune din tot sufletul este o fericire de nedescris. Sa stii sa vorbesti frumos cu toti, indiferent de cum vorbesc ei este de asemenea fericire. Iar daca vezi ca altcineva incearca sa iti imite faptele frumoase vazute la tine, este fericirea la maxim.
Fericire consta in pace in suflet si in jur si conteaza foarte mult sa poti sa te multumesti cu viata pe care o ai si sa te resemnezi cu lucrurile care nu iti sunt tocmai pe plac, dar nu le poti schimba.

| Robert160 a răspuns:

Ambele variante: și din exterior, și din interior