| killmereb a întrebat:

Tu esti cel ce crede ca intr-o zi totul se va pierde?

Răspuns Câştigător
| Kyrie a răspuns:

Eu nu am nimica de pierdut chiar daca mor laughing
Eu nu am ce sa pierd, poate doar trupul, dar ma voi naste din nou daca o sa fie sortit sa nu capat imortalitatea

e bun raspunsul? e bazat pe sinceritatea mea happy

| killmereb explică (pentru Kyrie):

Daca tu asta simti...si asta crezi ma bucur, ca ai fost sincera, iti multumesc.

15 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Nu.Eu sunt cel care stie sigur ca totul se va pierde.

| AlxMro a răspuns:

Ce reprezinta "totul"? Si chiar daca acest "tot" s-ar pierde, cineva tot o sa-l gaseasca.

| anyia a răspuns:

Stii care-i treaba? Unii nu considera ca barurile si cluburile ar fi un tel in viata. Nu e nevoie sa privesti intr-un mod sarcastic faptul ca cineva mediteaza filosofic "in casa". Bine, asta e ceva diferit de problemele existentiale cu care se confrunta acum tinerii, inteleg. E mult mai important cu ce sa-mi asortez oja cand voi iesi sa beau o bere cu baietii decat sa ma gandesc la ceva putin mai profund decat Justin Bebe. Sigur. Si te mai intrebi unde vom ajunge peste cativa ani cu mentalitatea asta romaneasca! Pe bune acum, eu chiar m-as simti dubios daca as polua aerul degeaba. E jalnic cum viata unora se invarte doar in jurul prostiei si cum unii isi aleg modele in viata niste non-valori. Cu bine!

PS:nu-s un "baiat misterios" asa ca n-o sa ma simt vinovata ca ti-am sarit in cap. Oricum ti se rupe, vorba ta...

| anyia a răspuns:

Nivelul tau de cunostinte ma impiedica sa port o conversatie normala cu tine. Sunt convinsa ca un doctor docent in filologie precum esti tu nu are timp sa se coboare la nivelul nostru, al oamenilor de rand. Noi avem alte prioritati in viata ce se ridica deasupra vizitelor in cluburi de noapte sau baruri. Aspiram la ceva mai mult, asta-i marea diferenta.
Si daca tu consideri cultura unui om ca ceva penibil, cu care se face de ras, e problema ta. Stiu ca e misto spatiul asta virtual, aici poti crede ca esti "destept" fara ca cineva sa te contrazica. Ai un sentiment de superioritate, poate!?

| killmereb explică (pentru anyia):

Poate are orgoliu cine stie.

| anyia a răspuns (pentru killmereb):

De aceea si-a sters raspunsurile?laughing
Sa fim seriosi, aici nu e vorba de orgoliu. E vorba de mentalitate, de creier, si imi pare rau s-o zis dar ei ii lipseste cu desavarsire. M-am saturat sa fim pusi intr-o lumina proasta din cauza unor cretini care nu stiu altceva decat sa se ridice in slavi singuri. "Get a life"...mai intai ar fi bine sa invatam propria noastra limba, apoi sa ne dam smecheri ca stim engleza. Insa vorba aia, traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul. Toate cele bune!

| 4b a răspuns:

Da, eu sunt...ma bucur ca ne-am intalnit; si daca totul s-a pierdut, hai sa o luam de la 0 amandoi. Un nou inceputwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

| NeneaGogu a răspuns:

Nu ma, tu esti

| NeneaGogu a răspuns:

ce atata suparare mai, doar tu ai zis ca esti in tabara virtuala, crezi ca te cunoaste cineva? si chiar daca te-ar cunoaste putin ti-ar pasa

| RăspundLiniștit a răspuns:

Nu.Eu sunt cel care merge noaptea la fete si le face sa cante ca randunicile pana dimineata.

| bogdan1023 a răspuns:

Nu.

| arogant a răspuns:

Dace se va pierde se va regasi...
Daca te referi la o posibila apocalipsa, inseamna ca esti dependent de lumea materiala, bani, grijile, stresul...Raspunsul lui Kyrie e destul de bun.

| daniellito22 a răspuns:

Da