| Fineness a întrebat:

,, Un om fericit este prea multumit de prezent ca sa se mai gandeasca serios la viitor."Albert Einstein
Cum comentati acest lucru?batting eyelashes

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fericit sau nu consider ca planurile de viitor sunt de rahat. Prezentul e acum si tebuie sa-l facem cat mai frumos.Eu fac parte din categoria celor "ne gandim la viitorul apropiat"...gen,maine. Ce o sa fac maine, daca muncesc, daca frec menta sau diverse. In rest totul e mister pentru mine...nu stiu unde o sa fiu peste 5 anithinking de ce sa ma stresez, cand pot foarte bine sa ma bucur de prezent? in concluzie fericit sau nefericit nu poti sa-ti schimbi viitorul doar gandindu-te la el.

11 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Nu dau slanina din mana pentru iepurele de pe camp.

| harciog a răspuns:

Un om care se bucura si traieste intens pentru ca e constient ca prezentul este tot ce are omul.

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

În momentul în care mănânci prânzul te mai gândeşti cumva la cină? (nu e chiar cea mai potrivită analogie, dar se înţelege ideea)

| dexro a răspuns:

Eu zic ca poti sa fii fericit acum si sa te gandesti si la viitor daca esti un om constient, intr-adevar este mai greu dar se poate.

| κλάους a răspuns:

A spus ceva @delilah si chiar vreau sa o intreb ceva: N poti sa-l schimbi daca te gandesti al el? ATuncea...stai tu acasa toata ziua, bcurate de viitor, in timp ce alti oameni lucreaza si fac o scoala, si, ei stiu cum o sa aiba viitorul!

De ce toata lumea spune ca nu poti sa-ti schimbi viitorul? Crezi ca daca un cersetor facea scoala, mai era cersetor? Daca se gandea putin "eu acum fac scoala, iar, peste 10 ani, o sa am un servici". Spune ca nu am dreptate.

Si, despre citit: Da. Cand esti fericit uiti de tot, uiti ca ai exista si o alta zi, uiti cum te cheama. Esti fericit, esti ametit. Deci, da, UITI!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adică este fericit cel care trăieşte clipa şi se bucură de moment. Găsisem acum ceva timp un citat într-o carte: "Trecutul nu e bun de nimic.Viitorul e plin de nelinişte. Doar prezentul e real- aici s acum. Trăieşte-ţi clipa."

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adică este fericit cel care trăieşte clipa şi se bucură de moment. Găsisem acum ceva timp un citat într-o carte: "Trecutul nu e bun de nimic.Viitorul e plin de nelinişte. Doar prezentul e real- aici si acum. Trăieşte-ţi clipa."

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sant multumit de prezent si sper ca viitorul sa fie cat mai interesant.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Magic? la mine viitorul incepe imediat in clipa urmatoare.la voi cand considerati ca e viitor?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Comentez cum vreau eu. Get a life!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apropos, postarea ta este impotriva regulamentului. Daca vrei comentarii, posteaza la "Conversatii". Esti raportata!