| anonim_4396 a întrebat:

V-ati gandit oare ca mare parte din succesul americanilor se datoreaza lui Coca Cola?hee hee
Coca Cola contine cafeina iar cafeina este considerata drept un drog psihoactiv deoarece face parte din categoria substantelor care au un efect direct asupra sistemului nervos, in acest caz cafeina fiind considerata un stimulant al sistemului nervos, rezulta ca celor care consuma cafeina le creste capacitatea intelectuala.
Intrebarea ar fi pe cand si la noi nu doar la americani?hee hee

12 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Nu pot sa-ti raspund acum, sint ocupat ca nu-mi gasesc vena.

| Woodenpints91 a răspuns:

De asta sunt eu atât de înapoiat, că nu beau cola...

| sabin89 a răspuns:

Stai, nu te grabi sa tragi concluzii de astea. Succesul pe care il da Coca Cola este "compensat" se insuccesul pe care il dau mancarurile fast-food. Legea compensatiei lucreaza peste tot.

| Astaeparereamea a răspuns:

Lui coca-cola :-W da ce, coca-cola este persoana sau vrei sa faci reclama mascata?

| Magnifico a răspuns:

Peste 100 de ani cu siguranta...la cum merg lucrurile...laughing

| Hmmmm a răspuns:

Las' ca noi ii detinem pe rromi, sa nu zic ciori. Tre' sa ai o capacitate mentala nu tocmai modesta pentru a-i suporta. Daca mai bem si Cola ajungem sa facem afaceri cu ei. Ar fi prea multa armonie, prea mult intelect.

| NeneaGogu a răspuns (pentru Hmmmm):

te rog sa nu generalizezi, k?

| Hmmmm a răspuns (pentru NeneaGogu):

Nu-i deloc in regula.

| NeneaGogu a răspuns (pentru Hmmmm):

adica?

| doctorandus a răspuns:

Cafeina se gaseste si in cafea si ceai (verde sau negru).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si cafeaua are acelasi efect si nu te omoara diabetul. Stiai ca in mareata ta cutie de cola sunt 7-8 linguri de zahar? Hold on, nu te ambala, si cea fara zahar are alte substante la fel de nocive. Pa. Fugi in america, poti sa te oferi cobai la coca-cola.

| temugin a răspuns:

Coca cola e unul dintre brandurile care ajuta la propaganda americana!
Sunt multe alte chestii la care nici nu te gandesti si te duc cu gandul la America! Pentru ca asta inseamna advertising: ti-o baga pe gat si ramane acolo!