| Viuvi a întrebat:

V-aţi pus vreodată întrebarea :" De ce există mai degrabă ceva decat nimic? "
Chiar aş vrea să ştiu părerea voastră!

Răspuns Câştigător
| Alphawolf a răspuns:

Este demonstrat matematic ca infinit inmultit cu zero nu rezulta zero. Deci este probabil ca dintr-o infinitate de nimicuri s-a format ceva. Existenta.

9 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Traiesc in permanenta cu acest "de ce", este mult mai interesant decat nimic.

| syme a răspuns:

Dupa unii, asa a vrut nimicul sa apara din nimic Universul.
Dupa altii exsista un „de ce" serios in spate. Si raspunsul nu este „nimicul".
Si unii prefera nimic decat ceva. Cam in asta se rezuma actual discutia ateism/teism.

| Flav a răspuns:

De ce exista intrebarea asta, nu mai degraba nu era?

| Razvan a răspuns:

Pentru ca nimic iese nimic, pe cand din acel ceva rezulta probleme deci in concluzie avem noi cu ce ne bate capulhee hee

| anad a răspuns:

Pentru ca dupa nimic urmeaza ceva!

| danbnz a răspuns:

Dacă vrei sa-ţi îmbârligi mintea, incearcă sa-ţi inchipui infinitul... E ceva mai degraba decât nimic happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ptr simplu motiv ca nu sintem expusi vidului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi explici ce e nimicul, din care a facut Dumnezeu universul sau, care a facut explozie si a luat nastere universul, si eu iti raspund la intrebare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea este ca, asta-i cea mai neintrebare dintre toate neintrebarile. laughing