| Eroare404 a întrebat:

Va e teama ca robotii ar putea inlocui o parte din muncile oamenilor?

Răspuns Câştigător
| Ana9999 a răspuns:

Din ce in ce mai multe din muncile oamenilor vor fi inlocuite de roboti, insa n-as putea zice neaparat ca e un lucru rau, oricum va fi nevoie de ingineri, mecanici, specialisti in IT, care sa se ocupe de buna functionalitate a robotilor. Piata muncii oricum se schimba cu timpul, asa ca e ceva normal. Problema ar fi ca majoritatea oamenilor care vor lucra trebuie sa aiba o inteligenta cat de cat putin peste medie, pentru ca locurile de munca se muta din ce in ce mai mult pe partea de intelectual, iar o persoana care nu e capabila decat de munci fizice ar putea sa aiba probleme cu adaptarea.

54 răspunsuri:
| Shammal a răspuns:

Se intampla deja de 20-30 de ani, automobilul e tot un fel de robot.

| Drolja a răspuns:

Și de ce ar fi asta rău?

| Eroare404 explică (pentru Drolja):

Pentru ca asta ar insemna reducerea locurilor de munca.

| RAY a răspuns:

Nimeni nu isi da seama observ ca daca roboti vor munci in locul nostru nu exista consum, fara consum degeaba roboti fac acolo ce fac daca nu sunt banii sa cumpere cineva acel lucru

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai o fac deja

| Mădă0611 a răspuns:

Mie nu, ca n-o sa traiesc atat si urmasi nu vreau sa dau lumii. big grin
Mi se pare amuzant, intr-un fel, ca oamenii folosesc roboti sau tot felul de masinarii pentru a cheltui mai putin, dar asa ceilalti oameni nu au servici, nu au bani, nu pot cumpara produsele la care lucreaza robotii, si cu ajutorul lui Gandalf, slava Lui not worthy afaceristii lu' peste prost o sa dea faliment.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mădă0611):

"urmasi nu vreau sa dau"... booo. Scopul tau e sa te reproduci.

Ce zici, e o problema cu hormonii? smug

| Mădă0611 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am zis sa nu insist cu subiectul, si am lasat-o, dar daca vrei... Ma rog, la o rubrica "stiati ca?" era o chestie cu care nu sunt de acord, asa ca: documentare. Cica bonobo sunt natural bisexuali. Imposibil, explicatia e ca asa cum noi ne-am construit o societate monogama, asa si-au construit ei una bisexuala, nici monogamia si nici bisexualitatea nu sunt normale. Sa vedem ce zice wiki, ca e prietena ta de incredere: https://en.wikipedia.org/wiki/Homosexual_behavior_in_animals#Genetic_basis "Researchers found that disabling the fucose mutarotase (FucM) gene in laboratory mice – which influences the levels of estrogen to which the brain is exposed – caused the female mice to behave as if they were male as they grew up. "The mutant female mouse underwent a slightly altered developmental programme in the brain to resemble the male brain in terms of sexual preference"". Citeste tot articolul, dar cu atentie. devil

Si ar mai fi si astea:
https://en.wikipedia.org/wiki/Sexual_motivation_and_hormones

https://en.wikipedia.org/wiki/Sexual_attraction

https://en.wikipedia.org/......attraction

Eu nu vreau copii pentru ca mi-e frica. "Pentru o viata sanatoasa, consumati zilnic fructe si legume", pai daca nu esti super bogat sa iti permiti sa cumperi ce e scump, fructele si legumele din supermarket-uri, sau chiar piata, in perioada asta, sunt un fel de ceva, carton amestecat cu plastic, pe langa asta, e plina lumea de psihopati, n-as vrea sa devin una dintre ei aparand fiinta la care tin cel mai mult. Si daca tii minte, nu am condamnat homosexualii, am zis doar ca nu e natural.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mădă0611):

Si eu ti-am zis ca e natural. Tu ai insistat cu tampenii gen hormoni cu toate ca ce ai zis tu se aplica in alte chestii. Ti-am explicat de multe ori, ti-am dat link-uri, ti-am aratat ce sa citesti. Tu ai citit ceva, pe undeva dar nu ai inteles ce trebuie. Ai inteles gresit.

Ti-am dat sa citesti despre orientarea sexuala, despre transgen, despre o gramada de chestii.

"am zis doar ca nu e natural"... sa inteleg ca aplici aceeasi logica si la tine? Raspunsul meu de mai sus era o gluma la adresa discutiei noastre din trecut.

Repet, tu ai citit ceva DAR nu ai inteles ce trebuie legat de hormoni. Chiar si din ce ti-am dat eu, tu ai ignorat intreaga pagina de pe wikipedia cand ai gasit ceva care coincidea cat de cat cu punctul tau de veder. Pai nu asa se face.

"prietena ta de incredere"... nu-i vorba de incredere ci e vorba ca tu din pacate (si ti-am aratat asta de mai multe ori), nu citesti ce / cum trebuie. Tu bagi favoritismul in discutie, alegi doar ce vrei tu sa citesti si ignori restul.

Dar daca tot am ajuns iar la discutia asta cu toate ca eu doar am facut o gluma mai sus, repet intrebarea la care nu mi-ai raspuns atunci : de ce faci sex?

Conform tie, sexul e doar pentru reproducere. Eu ti-am aratat ca nu e asa. Tu acum zici ca nu vrei boraci. Mai pe scurt, ce faci tu nu e natural corect?

Alte intrebari la care nu ai raspuns :

Crezi ca sexul trebuie sa fie - partida si boracul? De ce crei tu ca nu se intampla asta? Majoritatea persoanelor merg in cluburi / baruri / whatever pentru un one night stand. De ce crezi tu ca se intampla asta? Ti se pare ca asa ceva nu e natural? De ce?

De data asta gandeste bine inainte sa raspunzi. Nu trebuie sa te grabesti. GANDESTE.

| Mădă0611 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu am ignorat, am postat ideea mea/argumentul meu, care exista si pe wiki, fara sa fi citit inainte. Ai cititi articolele respective?

Am zis ca scopul e reproducerea, adica pentru reproducere exista. Presupun ca n-ai inteles de ce am dat, tot de pe wiki, un fragment despre pubertate, dintr-un articol ales de tine. Stiu exact ce am vorbit. Odata cu pubertatea apare atractia sexuala. De ce doar atunci?

Eu nu ma grabesc, doar ca ceri informatii personale, plus ca mi se pare ca esti tot pe cearta, te ataci, nu citesti atent, pui intrebari fara sa raspunzi la cele adresate tie.

https://en.wikipedia.org/wiki/Hypersexuality si mai era ceva intr-un articol dat de tine in care era vorba despre cat de repede pot "porni" pe cineva niste secvente sau idei porn0. Uita-te in jur, in cat % din ce vezi gasesti porn0grafie sau ceva legat de sex? Asta duce la one night stand-uri.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mădă0611):

"care exista si pe wiki"... pe wiki nu exista ce ai zis tu decat daca vrei sa interpretezi dupa bunul plac.

"scopul e reproducerea"... sexul nu e doar pentru reproducere, mai ales in cazul mamiferelor care traiesc in grup.

Eu ti-am dat sa citesti despre : sexual identity, sexual atraction, sexual orientation, gender identity si alte chestii de genul acesta deoarece fie ca vrei tu sa accepti fie ca nu, homosexualitatea e naturala.

"Asta duce la one night stand-uri"... nu chiar.

"informatii personale"... ti-am pus niste intrebari exagerat de simple la care puteai raspunde la fel de simplu. Nu ti-am cerut sa-mi zici pozitia in care stai, marimea partenerului, ce faci in timpul si dupa finalizarea actului, etc. Ti-am cerut sa-mi zici de ce faci. Ti se pare o intrebare chiar atat de personala si indecenta? Grow up maybe? Ti-am pus acea intrebare ca sa-ti arata ca gresesti cand zici ca sexul e doar pentru reproducere. La fel ca tine, oamenii nu o fac doar pentru reproducere.

Ti-am dat si link-uri de pe wikipedia care te contrazic si iti spun de ce o fac oamenii spre exemplu. Si la fel ca noi, multe alte specii de animale.

Tu e clar ca nu ai citit ce ti-am oferit. Wikipedia era doar asa, pentru inceput. Daca citeai si ce ti-am dat, nu ai mai fi comentat acum aceleasi chestii. Ti-am cerut in comentariul trecut sa stai putin si sa-ti gandesti raspunsurile, sa te documentezi pe bune. Ti-am cerut asta si atunci cand am vorbit. Vad ca am facut-o degeaba. Iar te-ai grabit.

Daca vrei mai discutam in privat ca aici e alt subiect si alta categorie. Conditia insa e sa citesti ce ti-am dat fara favoritism.

Pacat ca de la un comentariu in gluma ai ajuns sa lasi aceleasi tampenii.

| Mădă0611 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum nu exista daca am pus fragmentele respective cu copy-paste? laughing

Nu conteaza ce reguli si-a creat fiecare specie in parte. Avem in ADN comanda "reproducere", asta inseamna sex, pentru asta exista atractia sexuala. Ai citit despre cei doi pinguini, gay, care credeau ca sunt normali si unu cara o piatra, crezand ca e ou? Nu ti se pare nimic dubios? Daca as legana eu o papusa, m-ar inchide astia la nebuni. Sau alt animal, mascul, nu mai citesc acum, am citit cand am vazut aia cu "stiati ca?", era intr-o "relatie" cu un alt mascul, dar cand a gasit femele, l-a parasit pe ala. Parca si el si-a luat apoi o gagica. laughing Aici nu cred ca era vorba de hormonii care cauzeaza atractia, ci doar de nevoie. Sau ratoiul homosexual si necrofil, si hypersexual? Un lucru normal, nu?

Eu am citit, si nu m-am oprit la acele articole, ca nu imi place sa ma mint, asa ca am ajuns la cele pe care ti le-am dat acum, pe care nu le-ai citit, dar cum ma asteptam, am dat un fragment, il traduc: unui soricel de laborator de sex feminin i-au inlaturat o gena care produce estrogen, care e hormon feminin, si soricioaica a inceput sa se comporte ca un soricioi, fiind atrasa de soricioaice. E doar perceptie. Creierul nu tine cont de aspect, ci de ce ii transmite ceva. O mancare poate arata minunat de mirobolant, daca e vreun ingredient daunator, creierul o sa perceapa acea mancare ca fiind urata, respingatoare. Daca tu esti plus, o sa fii atras de minus.

Tine in minte ca in societatea noastra, daca indraznesti sa zici ca homosexualitatea nu e normala, ai pierdut tot respectul, esti cel mai jalnic om posibil, asa ca nu prea zice cineva, iar pe wiki sunt ziceri, nu ganduri. (ca exemplu, daca indraznesti sa zici ceva urat despre vitele din colectiv, 400 pe un loc de 100, esti inuman. Am luat ban pe fb pentru asta si Dumnezeu mi-a sters comentariu, ban nu mi-a dat ca e ortodox devil, fix asa patesti in realitate)

N-am avut prieten si nu am, si nu-s genul cu one night stand. Nu imi place ce vad in jur, imi pierd interesul rapid cand ceva imi pare daunator, si multe imi par. laughing Panteismul meu se bate cu societatea bolnava, "It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society". Sa fie in bafta mea. Multumit?

Oamenii, la fel ca bonobo, si-au construit societatea intr-un anumit fel. Ziceam mai sus ca noi am construit o societate monogama, dar monogamia nu e normala, pentru ca astfel toti urmasii tai, fiind cu acelasi partener, o sa aiba aceleasi gene, poa' sa fie 1000 de copii, 999 sunt copii ale primului.

Scuze pentru repetitie (societate). Nu stiu in ce limba sa zic, dar ca te conving sau nu, treburile tot asa o sa fie.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mădă0611):

"Cum nu exista daca am pus fragmentele respective cu copy-paste"... chiar trebuie sa repet ce am zis mai sus? Exista doar daca alegi fragmentele care coincid cu punctul tau de vedere si le ignori pe celelalte.

"nu-s genul cu one night stand"... irelevant. Ok, in cazul de fata pot sa inteleg de ce nu poti raspunde la aceasta intrebare.

Totusi, dupa cum am zis, sexul NU tine doar de reproducere la speciile care traiesc in grup (noi de exemplu).

Hai ca sa o luam pe bucati (cu toate ca putem sa discutam in privat deoarece aici e alta categorie) :

Accepti ca sexul nu e doar pentru reproducere?

| Eroare404 explică (pentru anonim_4396):

Interesant este ca am ajuns de la roboti la sex. happy

| Mădă0611 a răspuns (pentru anonim_4396):

De enjpe mii de ori am zis ca scopul lui e reproducerea, nu conteaza cum e folosit acum, sau de nu stiu cate sute de ani, sau in ce specii, sau in ce fel, ci de ce exista. Nu ma mai lungesc ca argumentele sunt aceleasi. Ti-am dat exemplu cu paianjenul ala, care pentru ca se inmulteste asexuat, sta singur toata viata, la panda.

| Mădă0611 a răspuns (pentru Eroare404):

E o discutie veche de la categoria religie. laughing Dar ca tot e intrebarea despre roboti, chinezii au inventat sex-robotul, un fel de papusa gonflabila mecanizata, asa ca si aici oamenii o sa fie inlocuiti de roboti. Viitorul pare roz...

| Eroare404 explică (pentru Mădă0611):

Adica ce vrei sa zici, ca robotii vor face sex in locul oamenilor? Asta inseamna ca nu ne vom mai inmulti, oamenii vor disparea si vor ramane robotii.

| Mădă0611 a răspuns (pentru Eroare404):

Am aruncat doar un ochi pe articol, si din cate am inteles, e, cum ziceam mai sus, un fel de papusa gonflabila mecanizata, adica un om foloseste un astfel de robot pentru sex. Cica oamenii s-ar putea indragosti de acele masinarii. Intr-un fel e ok, poate n-o sa mai existe violatori, dar o minte bolnava ramane bolnava, asa ca n-as sti la ce sa ne asteptam de la astfel de oameni. Chinezii l-au inventat, pentru ei e oky, ca oricum sunt cam multi. devil

| anonim_4396 a răspuns (pentru Eroare404):

Era vorba de o discutie mai veche intre mine si mada si am vrut sa-i las un comentariu in gluma. Ea zice ca sexul e doar pentru reproducere si eu i-am zis de multe ori ca mai ales in cazul mamiferelor care traiesc in grup gen oamenii, sexul nu e doar pentru reproducere.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mădă0611):

"scopul lui e reproducerea"... nup. ATENTIE, eu vorbesc de mamiferele care traiesc in GRUP.

"exemplu cu paianjenul"... ti se pare ca asta traieste in grup? Ti se pare ca asta e mamifer?

O alta problema legata de exemplele tale e ca acele animale o fac din instinct si o fac doar atunci cand trebuie sa se inmulteasca. Sunt specii care o fac din alte motive nu doar pentru reproducere. Ti se pare ca nu e natural ce fac ele? De ce? Pentru ca nu se reproduc? Fail.

Chiar si in cazul oamenilor, ti-am zis, majoritatea merg in cluburi, baruri, etc pentru un one night stand. De ce crezi ca se intampla asta? Ti se pare ca nu e natural?

Chiar si in cadrul unui cuplu, pana la facutul boracului, o faci cu partenerul sau partenera de foarte multe ori. Nu faci partida si boracul. Ti se pare ca nu e natural? Chiar si dupa ce ai facut un plod continui sa o faci cu partenerul sau partenera fara sa astepti inca un copil. Ti se pare ca nu e natural?

Nu compara pestii, insectele, reptilele, etc cu mamiferele sau cu speciile care traiesc in grup la fel ca oamenii. E o diferenta uriasa.

Esti la scoala? La facultate? Intreaba un profesor de biologie daca in cazul mamiferelor sau in cazul oamenilor, sexul e doar pentru reproducere sau daca e facut si din alte motive (si dupa ce o sa-ti spuna ca e facut si din alte motive, sa intrebi care sunt acele motive). Nu trebuie' sa-ti fie rusine sa intrebi asa ceva.

| Mădă0611 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mamiferele care traiesc in grup, au evoluat din animale care poate nu traiau in grup, dar care se inmulteau sexuat, privind in prezent, concluzia e ca si sexul a evoluat, acuma eu vorbesc despre motivul/cauza care a dus la aparitia lui, nu cum il folosesc unii sau altii. Afland cauza, ii afli scopul. Remember, remember, inainte sa se traiasca in grup, trebuie sa se fi trait solitar. Ursii, de exemplu, nici acum nu traiesc in grup; mama traieste cu puii, 2-3 ani, atat, dar daca ii prinde tatal, ii mananca, nici asta nu e normal, sunt specii care se dau pe ele ca hrana puilor, dar e alta mancare de peste. Repet, nu despre ce e in prezent vorbesc, pentru ca intrebarea aia era "ce are dumnezeu cu homosexualii?", deci trebuie sa mergem la inceputul inceputurilor.

De pe wiki, despre girafe: "Every male that sniffed a female was reported as sex, while @nal intercourse with org@sm between males was only "revolving around" dominance, competition or greetings." Sunt norme create de indivizii unei specii in interiorul speciei respective. In lumea noastra, daca cineva iti incalca un drept, te duci frumusel la politie si l-ai rezolvat, in lumea lor nu e asa. Fiecare specie isi creaza niste reguli. Bonobo, cred ca de lene fac ce fac. E mai simplu sa faci sex decat sa te bati, eventual sa iei bataie.

Am terminat si scoala si facultatea. Orice profesor care a invatat materia + documentat, o sa spuna ca scopul sexului e reproducerea. Ai sarit intrebarea "de ce doar odata cu pubertatea apare atractia sexuala?" Iti spun eu: pentru ca abia de atunci organismul poate avea urmasi. Lucrurile au luat-o razna cand e vorba de sex, asta cred ca te deruteaza, dar daca e asa, altfel nu am cum sa iti explic, si stii de ce sunt sigura de ce afirm? pentru ca toti vrem copii, toti, doar ca ne temem, si ne roade, ca ADN-ul ne face sa vrem, e o nevoie, un fel de foame, sete, si numai cu o persoana de sex opus poti sa iti indeplinesti sarcina. Inseminarea in vitro iese din ecuatie ca ziceam ca trebuie cautat la inceputul inceputurilor unde totul se baza pe instinct. Nimeni nu se gandea "sunt Ion, imi place Vasile, dar trebuie sa am copii, asa ca merg la Maricica, fac unul, si imi vad de treaba cu Ion". Ntz. Erai atras de niste semnale, te lasa-i dus de val, si gata, fara sa stii ce faci de fapt, apoi niste hormoni te legau de creaturile alea mici rezultate, si asta era.

lasa-i e "autocoretul" TPU.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mădă0611):

"dar care se inmulteau sexuat"... irelevant.

"concluzia e ca si sexul a evoluat"... hopa, incepem sa ajungem undeva. Ia sa vedem unde ajungem.

"eu vorbesc despre motivul/cauza care a dus la aparitia lui"... ei bine, eu nu vorbesc despre asta. Eu vorbesc despre ce e sexul in "prezent" (de fapt de foarte mult timp) si ce reprezinta el mai ales la mamifere is la speciile care traiesc in grup. Vad ca in sfarsit ajungem undeva. Ia sa vedem cat te tine treaba asta.

"trebuie sa se fi trait solitar"... irelevant.

"nu despre ce e in prezent vorbesc"... inseamna ca discutia pe acest subiect e degeaba. Tu vorbesti de trecut iar trecutul e irelevant. In plus de asta, tu vorbesti de speciile solitare iar sexul reprezinta altceva pentru ele. E o diferenta uriasa intre speciile care o ard solo si cele care o ard in grup.

"intrebarea aia era"... irelevanta. Eu vorbesc de tine. Tu cica esti panteista deci parerea zeului crestin in legatura cu homosexualii e irelevanta in contextul discutiei noastre. Noi vorbim despre natural / normal. Pana acum ti-am aratat de cateva ori ca sexul nu e doar pentru reproducere. Vad ca dureaza putin pana sa te prinzi si pana sa accepti. Tu insa, din pacate esti blocata pe "inceputul inceputurilor".

Sigur, sexul, la baza tine de reproducere DAR eu ti-am tot explicat ca gresesti cand zici ca sexul tine DOAR de reproducere.

Ti-am aratat ca in cadrul mamiferelor care traiesc in grup, sexul are si alte roluri. Avand in vedere ca dupa atatea raspunsuri in sfarsit am ajuns la o oarecare baza, presupun ca mai trebuie sa discutam inca 2 sau 3 zile pana sa realizezi ca ai gresit cand ai zis ca sexul e DOAR pentru reproducere dupa care mai astept inca 2 sau 3 zile pana sa-ti dai seama de diferenta dintre speciile care o ard solo si cele care o ard in grup. O luam incet, e ok. La inceput e mai greu smug.

"deci trebuie sa mergem la inceputul inceputurilor"... nu.

"o sa spuna ca scopul sexului e reproducerea"... gresit. Repet, tu pornesti de la niste chestii gresite. Tu pornesti de la rolul principal al sexului si ignori restul motivelor pentru care o specie face sex si cel mai important, tu compari speciile care o ard solo cu cele care o ard in grup. O eroare pe care unul care stie materia nu o sa o faca.

Sexul NU e doar pentru reproducere mai ales in cazul oamenilor. Ca sexul are la origine reproducerea e altceva dar irelevant in contextul discutiei noastre. Sunt specii care o fac nu pentru reproducere. Oamenii o fac nu doar pentru reproducere. Toate acestea sunt cat se poate de naturale.

Le luam pe bucati. Prima data trebuie sa te fac sa accepti ca sexul in cazul oamenilor (spre exemplu) nu e doar pentru inmultire. Dupa ce trecem de treaba asta, vorbim despre restul subiectelor deoarece partea aceasta e cea mai importanta.

Am zis mai sus :

Chiar si in cadrul unui cuplu, pana la facutul boracului, o faci cu partenerul sau partenera de foarte multe ori. Nu faci partida si boracul. Ti se pare ca nu e natural? Chiar si dupa ce ai facut un plod continui sa o faci cu partenerul sau partenera fara sa astepti inca un copil. Ti se pare ca nu e natural?

| Mădă0611 a răspuns (pentru anonim_4396):

"ca sexul are la origine reproducerea" Asta e! devil De la inceput am zis ca vorbesc despre scopul lui, ca intrebarea era la religie, despre dumnezeu, deci inceput, bla bla bla. Discutia asta e ceva de genul:
intrebare - de ce isi fac ortodocsii si catolicii cruce?
eu (eu am raspuns prima atunci, nu de alta) "- ca Iisus a murit pe cruce."
tu - "ca trec pe langa biserica", sau "sa moara dracii din jur".
Oky, ai si tu dreptate, dar de ce isi fac cruce si nu alt semn? Ca Iisus a murit pe cruce, ma rog, asta e credinta lor. Daca reproducerea nu era sexuata, nu exista sex, nu exista atractie sexuala, nu exista nimic din ce am inventat, noi, oamenii, pentru a cuceri sau a apara ce iubim.

Cum sa fie in cazul oamenilor doar pentru reproducere cand oamenii sunt bombardati cu tot felul de mesaje cu conotatie sexuala de tineri, copii de 15-16 ani violeaza babe de 90? sau batrani de 80-90 violeaza copii de 5-6 ani? sau handicapatu' ala care a violat-o pe fetita concubinei lui, de 2 ani, pana a murit, ca vezi doamne, l-au concediat? Necrofilie, zoofilie, robofilie. La cum e lumea in prezent, astea aproape ca sunt normale, ti se pare normal? sunt anormale doar daca le raportezi la acel inceput de care ziceam.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mădă0611):

"deci inceput"... gresit.

"astea aproape ca sunt normale"... nu fa si tu afirmatii ridicole (ca sa fiu putin bland). Imi ajung tampeniile pe care le citesc la capitolul religie de la crestini.

Noi vorbim de natural corect? Corect.
Tu ai zis ca sexul e DOAR pentru reproducere corect? Corect.
Eu ti-am zis ca sexul NU e doar pentru reproducere, mai ales cand vine vorba de speciile care traiesc in grup corect? Corect.

Ca tu vorbesti de "inceput" e irelevant. Asta nu face cu nimic homosexualitatea mai putin naturala. Nu face cu nimic faptul ca sexul nu este folosit doar pentru reproducere mai putin natural.

Zi-mi si mie, la "inceput" acele fiinte traiau in grup? Erau mamifere?

"sunt anormale doar daca le raportezi la acel inceput de care ziceam"... repet, nu raporta la acel inceput deoarece daca faci asta, comiti o greseala (o sa ignor tampeniile cu necrofilie, zoofilie, etc din motive sper ca destul de evidente). O persoana care a "invatat materia" nu o sa faca aceasta greseala.

Repet pentru ultima data (sper ca incepi sa intelegi) :

Sexul (mai ales in cazul oamenilor) NU este folosit doar pentru reproducere.

| Mădă0611 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu am zis care e scopul lui, adica de ce exista, atat, de aici rezultand ca homosexualitatea nu e normala, pentru ca sexul a aparut in scopul reproducerii, iar homosexualii nu se pot reproduce in interiorul acelei relatii. Daca erai de acord cu asta, ne scuteai de atata scris. Nici eu nu-s de acord cu partida si boracu, sau ca orice persoana sa poata avea copii, unii merita castrati, ca vor sau nu, ziceam doar de scop.

Ce e gresit la faptul ca am amintit de necrofilie si zoofilie? Oamenii sunt bombardati cu atatea informatii sexuale, nu tocmai bune, incat daca nu stiu sa se pazeasca, sunt tot tipul pusi pe porn0saguri, si na, fiecare cu ce poate, mai un cadavru, un caine, o capra (la musulmani e normal, Allah le permite, dar sa nu manance apoi din acea capra; in Columbia exista o traditie ca baietii sa isi inceapa viata sexuala cu un magar, e un lucru normal pentru cei din zona aia). N-ai citit, dar in articolul de pe wiki despre homosexualitatea la animale, era un exemplu despre un ratoi care a violat cateva ore un ratoi mort. O fi simtit ceva de la vreo femela si daca n-a avut noroc...

Repet si eu pentru ultima data (sper ca incepi sa intelegi): devil

Nu ma intereseaza in ce scop e folosit, eu vorbeam, inca de la inceput, de motivul pentru care exista.

Nu stiu daca ai vazut ce am postat despre roboti, un pic mai sus. Cica peste un timp o sa fie normal sexul cu roboti. Crezi ca e normal?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mădă0611):

"Eu am zis care e scopul lui"... sa-mi trag palme. Inca mai continui sa faci afirmatia asta?

"sexul a aparut in scopul reproducerii"... irelevanta originea sexului.

REPET PENTRU A N OARA : SEXUL NU E DOAR PENTRU REPRODUCERE. SEXUL, MAI ALES LA SPECIILE CARE TRAIESC IN GRUP NU E DOAR PENTRU REPRODUCERE.

Din moment ce in cazul oamenilor si a multor animale ca noi sexul nu e doar pentru reproducere, homosexualitatea E naturala.

Tu faci o greseala de incepator si anume (incep sa ma satur sa tot repet) compari speciile care o ard solo cu cele care o ard in grup.

"homosexualii nu se pot reproduce in interiorul acelei relatii"... facepalm. Ba da, se pot reproduce prin sex. Nu-i opreste nimic in cazul in care vor neaparat un borac propriu sa mearga la maricica si sa o lase gravida. Il cheama pe Vasile ca sa-l ajute daca chiar e vorba si uite cum Maricica ramane gravida.

"Nici eu nu-s de acord cu partida si boracu"... de ce nu? Conform tie, sexul doar pentru asta e deci cel mai corect e partida si boracul.

Eu ti-am pus o serie de intrebari ca sa te fac sa-ti dai seama singura ca sexul nu e doar pentru reproducere. Vad ca nu intelegi ce-ti zic, in mare parte deoarece nu vrei sa raspunzi la acele intrebari si trebuie sa trag de tine pana sa zici ceva.

"eu vorbeam, inca de la inceput, de motivul pentru care exista"... si eu ti-am explicat de foarte multe ori (esti la fel de grea de cap ca un crestin) ca tu compari niste categorii de animale extrem de diferite.

Nu poti sa compari o reptila cu un mamifer. Nu poti sa compari o specie care traieste singura cu una care traieste intr-o societate.

Ok, inteleg ca esti mai grea de cap si te prinzi mai greu. Vad ca a durat multe comentarii pana sa intelegi 1% din ce ti-am zis. Mai discutam inca 2 sau 3 zile ca sa intelegi mai mult, nu-i problema.

Repet intrebarea de mai sus : la "inceputul" sexului, acele specii traiau in grup sau solo?

Esti capabila sa intelegi ca nu poti sa compari mamiferele cu restul? Esti capabila sa intelegi ca nu poti sa compari o specie care traieste singura cu una care traieste in grup?

Tu faci niste greseli si vad ca nu vrei sa le intelegi cu toate ca ti le repet in fiecare comentariu.

| Mădă0611 a răspuns (pentru anonim_4396):

Intrebare - de ce isi fac ortodocsii si catolicii cruce?
eu (eu am raspuns prima atunci, nu de alta) "- ca Iisus a murit pe cruce."
tu - "ca trec pe langa biserica", sau "sa moara dracii din jur".

Mno, fa-te musulman si zoofilia e normala pentru tine, ca sexul nu e DOAR pentru reproducere, deci orice alta norma inventata de cine stie de dezaxati mintal, e ceva normal. smug

O intorci s-o sucesti ca vai, cum sa pierzi in fata unei fete?
1. am zis de enjpe ori ca nu ma intereseaza cum niste rataciti folosesc ceva. faptul ca sunt atrasi de persoane de acelasi sex, e o dereglare, ti-am dat exemplul cu soricioaica, daca nu fac sex ca sunt atrasi, e vreo regula.
2. bineinteles ca homosexualii pot avea copii, dar vezi povestea de ieri cu Ion si Vasile. NU MA INTERESEAZA cum folosesc niste dezaxati un lucru. Peria de piepranat e pentru pieptanat, ca una crede ca e microfon, n-o face microfon in veci, e perie.
3. Esti capabili sa intelegi ca sexul a aparut inaintea mamiferelor si ca a aparut cu un scop? Esti capabil sa intelegi ca daca sexul e doar de placere, nu e nevoie de cucerit? Esti capabil sa intelegi ca fara nevoia de a cuceri lumea era altfel?
4. Vad ca esti obisnuit sa te certi cu crestinii si sa castigi, pentru ca ei nu au argumente, dar eu am, asa ca relax. Pricepe. Esti mascul, iti umbla cineva in creier, incepi sa crezi ca esti femela si esti atras de masculi, in scopul reproducerii, nu sa iti satisfaci vreo placere, ci o nevoie, care ar fi nevoia aia? Daca e doar sa legi prietenii sau sa iti faci o gasca, e de naspa sa iti alegi un singur partener. Daca homosexualitatea chiar e normala, tu esti atras de barbati? smug smug smug Daca nu, de ce nu? As putea si eu sa te jignesc, dar am mintea coapta, altfel ziceam ca homosexualitatea e normala, si luptam sa dovedesc ca e, desi sunt heterosexuala.

| DonaldTrump a răspuns (pentru Eroare404):

"oamenii vor disparea si vor ramane robotii." pe mine sincer nu m-ar deranja sa fiu cyborg.
" ca robotii vor face sex in locul oamenilor" oamenii vor face sex cu roboti in locul oamenilor, nu cu alti roboti ca asta ar fi culmea laughing
Pai cu toata suprapopularea planetei ne-ar prinde bine niste roboti. Imi comand si eu 3.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mădă0611):

Faci niste comparatii destul de proaste.

"dar eu am"... una e sa ai argumente si alta e sa ai argumente corecte / valide. E drept ca tu iti exprimi punctul de vedere dar nu o faci intr-un mod valid deoarece afirmatiile tale pornesc de la niste premize gresite. Tu compari repet (iar) speciile care nu traiesc in grup cu cele care traiesc in grup. Compari mamiferele cu restul. Asa ceva nu se face.

"Daca homosexualitatea chiar e normala, tu esti atras de barbati"... chiar intrebi tampenia asta?

"As putea si eu sa te jignesc"... prin ce anume te-am jignit?

"sexul a aparut inaintea mamiferelor si ca a aparut cu un scop"... irelevant in contextul discutiei noastre. Mergi si vorbeste cu orice profesor de biologie. Uite mai mult ca sigur ai in orasul in care locuiesti o scoala sau o facultate. Cauta profesorul. SAU poti sa faci teaba si mai simpla : mergi la o clinica sau la spital si vorbeste cu un doctor despre sex. Intreaba-l daca oamenii si alte mamifere ca noi fac sex doar pentru reproducere. Intreaba-l daca la oameni, sexul este doar pentru reproducere.

"cum folosesc niste dezaxati un lucru"... deci dupa cum ma asteptam, tu ai nevoie de cateva zile pana sa treci la urmatorul nivel. E ok, o luam incet.

Sa inteleg ca te consideri dezaxata? De ce intreb asta... pai sa zicem ca in viitorul apropiat o sa ai prieten si o sa incepeti sa o faceti. Ai zis mai sus ca nu ti se pare ok "partida si boracul". Am zis mai sus si ca un cuplu are sex cu mult inainte de a face un borac si cu mult DUPA ce fac boracul fara sa astepte un al 2-lea copil.

Tu ca heterosexuala si nu doar tu, TOTI cei care nu fac "partida si boracul" intrati la categoria "dezaxati"? Sunt dispus sa pariez ca din toti oamenii, nu exista nici macar un cuplu care sa faca "partida si boracul" deci conform tie, TOTI oamenii sunt dezaxati nu?

Faci niste comparatii si pleci de la niste premize extrem de slabe.

| Mădă0611 a răspuns (pentru anonim_4396):

Comparatii pe intelesul tuturor.

Da, chiar am intrebat, ca doar e normal, tu esti normal, toata lumea e, adica eu nu-s, imi plac doar baietii. E o diferenta intre "acceptabil" si "normal". E acceptabil sa existe homosexuali, nu e alegerea lor, n-ai ce sa le faci ca sunt oameni si au drepturi, dar sa spui ca e normal, e deja alta treaba. Revin la zoofilia musulmanilor. Pentru ei e normal, si sigur sunt nemusulmani care "se iubesc" cu animale non umane, poate mai multi decat homosexuali, e normal tipul asta de sex?

Nu mai veni cu irelevantul ala ca am zis de la inceput sa eu vorbesc despre scop, cauza, motiv, de astea. Daca era pentru placere, existau 10000 de terminatii nervoasa peste tot, asa cum au femeile unde au.

"Intreaba-l daca oamenii si alte mamifere ca noi fac sex doar pentru reproducere". Mno, la wiki am zis ca poate nu intelegi toate cuvintele, dar eu scriu in romana. Nu asta trebuie sa-l intreb, sau sa intrebi tu pe cineva, ci de ce exista sex. De aici afli ce e normal, homosexualitatea sau heterosexualitatea. Atat. Vorba aia, atat si nimic mai mult.

Dezaxat e un zoofil, un homosexual, sau cum se numesc aia care fac in grup, sau aia care nu folosesc organele sexuale cum trebuie. Daca as face sex 0ral sau @nal, m-as considera dezaxata, dezaxare insemnand deviere de la normal. (peste 98% din utilizatorii TPU o sa imi faca voodoo laughing fâs!). Am mai zis. Creierul recompenseaza comportamentul reproductiv, adica substantele care iti inunda corpul cand te indragostesti si ajungi apoi unde duce indragosteala, sunt recompensa lui ca iti faci treaba, de fapt cu acele substante te momeste sa iti faci treaba. Dar iti da o anumita doza. Dupa un timp, devii imun la doza aia, si trebuie sa incerci altceva, pentru o doza mai mare, si tot incerci, de toate, asta e deraiere, e luat pe aratura, si la cum e lumea, e un lucru absolut normal, observ. Mi-am amintit de actorul ala batran pe care il dau intotdeauna exemplu cand e vorba de fugit dupa o doza mai mare. Asta a auzit ca cei spanzurati au parte de o mega erectie, si ce-a facut? S-a spanzurat in dulap rolling on the floor, doar ca de bou ce era, n-a reusit sa se salveze, si a murit. La chestii de genul duce "sexul pentru fun". Si apropo, crezi ca bonobo (ei si actorul ala sunt exemplele mele preferate cand e vorba de sex, ca eu doar teoretic vorbesc) mai simt placere cand fac sex? La ei e ca la noi strangerea de mana.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mădă0611):

E clar ca nu esti capabila sa intelegi cu toate ca ti-am explicat destul de detaliat, te-am trimis sa citesti diverse articole dar vad ca e greu cu tine.

Tu faci niste comparatii de-a dreptul absurde si nu vrei sa intelegi ca e o diferenta uriasa intre o specie care traieste singura si o specie care traieste in grup. Ba mai mult de atat, e o diferenta uriasa intre mamifere si restul.

"adica eu nu-s, imi plac doar baietii"... facepalm.

Nu mai pot cu tine. Dureaza mult prea mult pana sa intelegi ca gresesti in principal deoarece nu vrei sa accepti ca gresesti.

"Daca as face sex 0ral sau @nal, m-as considera dezaxata"... de ce?

Mergi la spital si intreaba un doctor despre sex si o sa vezi ca iti zice ca in cazul oamenilor spre exemplu, sexul NU e doar pentru reproducere (ca de-aia oamenii nu fac partida si boracul la fel ca multe alte specii). Tot de-aia sunt multi care merg in cluburi, baruri etc pentru un one night stand. Ai multe de invatat in legatura cu acest subiect dar din pacate esti prea incuiata.

| Mădă0611 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce-o tot intorci cu speciile? Musulmanii sunt oameni, mamifere care traiesc in grup, si pentru ei zoofilia e normala, na. O accepti ca normalitate? Peste un timp robofilia o sa fie un lucru normal, cica, o accepti ca normalitate?

Diferenta dintre mine si tine e ca eu intelege ce zici tu, si am zis ca e corect ce zici, ca idee, ca oamenii nu fac sex doar pentru reproducere, dar asta pentru ca lucrurile au luat-o razna, oamenii nu mai folosesc sexul doar in scopul lui, tu nu intelegi ca eu vorbesc despre SCOP.
SCOP.
laughing
Adica de ce exista sex, nu de ce il fac si cum il fac oamenii? Care parte din asta n-o intelegi? Ti-am zis ce sa intrebi. Cred ca te faci ca nu intelegi ca sa nu stiu ce.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mădă0611):

"pentru ca lucrurile au luat-o razna"... sa inteleg ca lucrurile au luat-o razna si pentru celelalte specii de animale care la fel ca oamenii, fac sex din placere sau din alte motive?

"SCOP"... si eu iti tot explic ca scopul sexului mai ales in cazul oamenilor NU este doar reproducerea. Sa-mi trag palme ca esti la fel ca crestinii de la rubrica religie.

Sigur, reproducerea e la baza DAR asta nu inseamna ca sexul este DOAR pentru reproducere. Din moment ce faci asemenea afirmatii e clar ca habar n-ai despre ce vorbesti.

Iti sugerez sa mergi sa te informezi. Ai internet, foloseste-l cum trebuie. Da si tu un mic search gen "is sex only for procreation" sau chestii asemanatoare. Dar stai, in cazul tau e de preferat sa nu folosesti internetul deoarece tu alegi doar ce coincide cu punctul tau de vedere. Iti sugerez sa mergi la spital si sa vorbesti cu medicii de acolo. Nu trebuie sa-ti fie rusine. Mai mult ca sigur au si o zona special pentru acest subiect. Acolo poti sa pui diverse intrebari, poti sa te informezi. Intreaba-i daca oamenii fac sex doar pentru reproducere si intreaba-i daca cei care nu fac sex pentru reproducere sunt dezaxati, anormali, etc.

Repet pentru ultima data : in cazul animalelor care traiesc in grup gen noi oamenii, sexul NU este folosit doar pentru reproducere. Chiar si tu ai zis ca nu ti se pare ok "partida si boracul". Ei bine, cand o sa iti dai seama de ce nu ti se pare ok si cand o sa iti dai seama de ce unii merg in cluburi pentru one night stand, POATE o sa intelegi ce ti-am tot repetat in fiecare comentariu.

"am zis ca e corect ce zici"... macar daca si intelegi ce zic.

Nu-i nimic, mai astept cateva zile pana sa te prinzi si dupa ce pricepi 2% din ce ti-am tot repetat, mai astept cateva zile sa ajungi la 3% si tot asa. Cu tine-i mai greu dar cred ca pana la urma o sa inveti.

| Mădă0611 a răspuns (pentru anonim_4396):

Doar delfinii fac de placere. 0rgasmul porcilor dureaza 30 de minute, si nu fac de placere, doar femelele "intra in calduri" cand e vremea sa aiba purcelusi, iar masculii raspund semnalelor, in rest fiecare cu treaba lui. Si da, au luat-o razna si in cazul lor, a animalelor; e a 3-a oara cand amintesc de ratoiul homosexual, necrofil si hypersexual.

Oky. E grele. S-o luam altfel. Scop natural si scop nenatural/artificial. Scopul natural e cel zis de mine, cel artificial e cel zis de tine. Si sa nu te agiti, e artificial ca e inventat de oameni, scopul, nu actul, desi exista si aici natural si nenatural, dar trecem peste.

"Sigur, reproducerea e la baza DAR asta nu inseamna ca sexul este DOAR pentru reproducere." doar pentru reproducere a aparut, altfel toate speciile de mamifere ar face de placere, de lene, de... habar n-am de ce. Dar nu, majoritatea speciilor nu sunt interesate de sex decat cand femelele sunt fertile (in calduri, e impropriu spus, dar asta e vorba) si masculii sunt atat de setati pe a avea urmasi, incat mor incercand sa isi indeplineasca sarcina. Bizonii sunt un exemplu. Cel mai puternic mascul bate orice mascul se apropie de un grup de femele, dar nu le atinge decat cand e perioada, atunci "le atinge" cat poate, de nu mananca, nu dorm, multi dintre ei murind dupa 2-3 saptamani. Mai este o specie de soricei asa.

"is sex only for procreation" sigur o sa gasesc raspunsuri corecte, avand in vedere ca societatea noastra e una obsedata sexual. Siiigur.

Eu stiu ce stiu, n-am ce sa invat din discutia asta, ce am invatat a fost de pe wiki, pentru ca nu m-a interesat subiectul "sex", dar stiam dinainte ce inseamna instinct de supravietuire si instinct de reproducere, aici e raspunsul la ce tot vorbim de ceva timp, de fapt.

Ma rog, traieste cu ideea ca sexul e pentru legat prietenii sau nu stiu ce. Sunt curioasa ce parere au capra musulmanului, oaia ciobanului, magarul columbianului si robotul chinezului despre acea relatie de prietenie. devil

| Mădă0611 a răspuns (pentru anonim_4396):

"Ion cel gay merge la Maricica cea heterosexuala sa-si faca un copil" https://www.youtube.com/watch?v=qTMP5jOdm3M :))

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mădă0611):

Sper ca glumesti cu filmuletul ala.

Asa ca o curiozitate, ai intalnit o persoana gay, bi sau lesbi pana acum?

Si ca o mini completare, celalalt filmulet si acesta NU sunt compatibile motiv pentru care acesta e destul de penibil. Hai cu egalitatea. Pai ce facem, discriminam pe baza de sexe? Primul a fost facut cu :

- LESBIANS TOUCH PENIS For The First Time

iar acesta e cu

- GAY MEN TOUCH BOOBS FOR THE FIRST TIME!

Observi problema?

Nu vad ce ai incercat sa demonstrezi cu penibilitatea asta de filmulet. Ai vrut sa zici ca Ion cel gay nu poate sa faca un plod cu Maricica cea hetero in caz de urgenta gen pericol de extinctie? Glumesti nu? Sper ca glumesti. Nu folosi si tu argumente idioate ca majoritatea crestinilor de la Religie.

| Mădă0611 a răspuns (pentru anonim_4396):

Gluma laughing, dooh!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mădă0611):

Ma bucur. Macar daca faceau si ei un filmulet gen :

- Gay men touch vagina for the first time

Sau ceva asemanator. Sa fie egalitate. Pai ori suntem pentru egalitate ori nu mai suntem nu?

#meninism

| PedoBarbie a răspuns:

Nu.

| suffarstar a răspuns:

Nu, lol. Mai mult timp liber. Doar ca sistemul trebuie sa imparta castigurile in mod egal populatiei, altfel murim de foame. laughing

| VelaJohnny a răspuns:

Nu ai de ce sa te ingrijorezi happy eu nu o face intr-o asa mare masura

| drutzix a răspuns:

Nu o parte ci toate muncile oamenilor vor fi inlocuite de roboti.
Nu imi e frica de schimbare, o sa fie un proces interesant.

| Eroare404 explică (pentru drutzix):

Nu au cum sa fie inlocuite toate muncile, ci doar cele de rutina.

Răspuns utilizator avertizat
| drutzix a răspuns (pentru Outlawz):

Sunt deja angajat copilas. Habar n-am de ce va gasiti unii sa bateti campii aiurea.

| drutzix a răspuns (pentru Eroare404):

La inceput da dar In timp toate vor fi inlocuite.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Teamă nu-mi e, dar știu că e o problemă reală. Criza după primul război mondial de exemplu m-a convins că nu e ceva nesigur ce s-ar putea să se întâmple în viitorul depărtat, de ani buni e o problemă serioasă.

| horansgang a răspuns:

Sa stii ca da.

Răspuns utilizator avertizat
| m3m3sje a răspuns:

Deja o fac, cel mai bun exemplu sunt fabricile ))
Daca nu o sa se duca la extrem nu are sa se intample nimic rau

| Affe a răspuns:

Nu prea doarece oiunde trebuie o mana de om.