| anonim_4396 a întrebat:

Va iubiti tara? sunteti mandri ca sunteti romanii?

20 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

As fi mult mai mindru daca in afara de roman sau englez sau orice nationalitate ar spune ca daca sinteti mindri daca sinteti oameni?

| BebeStrumf a răspuns:

Imi iubesc tara, dar cand vine vorba de oameni, nu am o parere prea buna.

| mgtow a răspuns:

Ma mandresc si acum ca sunt roman si nu imi urasc tara, doar majoritatea rromiilor si a politicieniilor fac imagine proasta.

| Bogdanux a răspuns:

Sunt mandru doar cand ma gandesc ce tara frumoasa avem (geografic vorbind) si cat potential ar avea.Dar cand vad in ce hal suntem acum...parerea se intoarce la 180 de grade.

| anonim_4396 explică (pentru Bogdanux):

Si mie la fel avem o tara asa frumoasa pacat de ea

| ROBERT89 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mananci ***, ia uite aicisad21 Octombrie 2011 21:44 )
raymusic19 explică (pentru FireAndIce):
Greseli gramaticale in limba romana si eu ce sa fac sti ce lasa-ma cu patriotismul tu sti de cate ori blestem ca m-am nascut in tara asta acum sa invat si limba in veci

| jony a răspuns:

Eu imi iubesc Tara dar de fiecare data folosesc prezervativul cand e vorba de ea rolling on the floor))

| SkittlesNuMaiTrecePeAici a răspuns:

Buna
Sunt mandru de Romania. Tara noastra are destule peisaje si locuri minunate pe care alte tari nu le au.Nu sunt mandru de romani.Adica iubesc romanii,doar sunt familia mea, dar ma refeream la "oamenii mari" ai Romaniei, care vin in fiecare zi cu o alta minciuna despre cum Romania va deveni altfel.Romania nu trebuie sa se schimbe -_-

Sper ca te-am ajutat happy

| GaBBiii a răspuns:

Imi iubesc tara chiar daca a ajuns ca in ultimul hal din cauza prostilor de politicieni happy.
O zi buna iti doresc kiss!

| sorinL1 a răspuns:

Ma mandresc cu tercutul ei dar mi-e rusine cu prezentul.

| ZvT a răspuns:

Avem incotro? e tara noastra, daca nu o iubim noi atunci cine ar face-o.

| Remus82 a răspuns:

Da,normal in @Romania m-am nascut.Sunt mandru datorita poetilor, eminescientilor, inteligentililor... @high`five @jony!rolling on the floor))))))))

| Sabin91 a răspuns:

Idem @BebeStrumfhappy

| MâţaD a răspuns:

Romani pana la moarte! multi oameni au varsat sange pentru ca noi sa locuim aici, si noi ne batem joc de sacrificiul lor!

| PsychoDreamer a răspuns:

Mîndru că-s Român în Basarabia!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eh pă naiba laughing))

| alina58 a răspuns:

Da, iubesc Romania! Romanii insa...au nevoie de putina carte, sa nu mai fie asa de creduli, un razboi civil in care sa moara peste 97% din politicieni. Si ar fi destul de ok! parerea mea

| ChristinneVonD a răspuns:

Imi iubesc tara, dar nu si pe cei din ea!(se exclud oamenii civilizati)

| ShowYourSwag a răspuns:

Nu prea !

| cri27 a răspuns:

Da imi iubesc tara