| AvalohAlyn a întrebat:

Va place prezentul sau ati vrea sa fiti sau sa prindeti vremurile din trecut(ceea ce e imposibil bineinteles)?

Răspuns Câştigător
| Medis a răspuns:

Pai sincer mi-ar placea tare mult sa prind vremurile din trecut, cand barbatii erau barbati cu adevarat si femeile nu erau materialiste, cand un barbat trebuia sa-ti faca curte cateva luni pentru ca apoi sa fii iubita lui, si multe alte lucruri care faceau ca perioada aceea sa fie una care o sa ramana doar o amintire... e adevarat ca lucrurile erau mult mai grele la vremea aceea: banii, razboaiele. Dupa parerea mea, perioada aceea era plina de respect, nu desfraul care e in ziua de azi, deci da, mi-ar fi placut sa traiesc intr-o perioada trecuta, anii 1800-1900.

12 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

De fapt, teoretic călătoria în timp este posibilă doar în trecut. Cu condiţia să depăşeşti viteza luminii, ceea ce momentan este tehnologic imposibil dar nu irealizabil.
Îmi place prezentul însă eu mi-aş dori să călătoresc în viitor ceea ce este, într-adevăr, imposibil din toate punctele de vedere.

| Malphas a răspuns:

De ce m-aş gândi la un lucru imposibil? Când vei inventa o maşină a timpului, să mă întrebi şi pe mine dacă vreau să merg cu tine să mă uit prin gura unui dinozaur viu. Până atunci, nu-mi folosesc imaginaţia inutil. O seară frumoasă să ai.

| Chris a răspuns:

Da, imi place prezentul, insa sunt dependent de amintiri.

| pwp a răspuns:

As vrea sa ma duc inapoi in trecut happy

| emy a răspuns:

Imi place prezentul, dar totodata, imi doresc sa retraiesc unele chestii din trecut.

| Psihoyounger a răspuns:

Îmi place prezentul. Ar fi anumite lucruri pe care le-aş schimba la el dar nu cred că întoarcerea în trecut ar fi soluţia. Vreau să trăiesc într-o eră progresiv mai liberă, nu să mă întorc într-o societate şi mai îndocrinată decât azi. O seară plăcută!happy

| Ryuk751 a răspuns:

Cateodata as vrea sa prind vremurile din trecut deoarece suna frumos cand imi povesteste tatal meu cum era inainte sau bunicul meu, dar imi place si prezentul ca e multe tehnologie si e de mare folos si ajutor pentru om.

| DreamAutopsy a răspuns:

Mi-ar plăcea să traiesc în secolul 19 love struck laughing

| Curiosu a răspuns:

Nu imi place place prezentul dar nici trecutul nu e foarte stralucit.

P.S. îmi place cum ai pus la sfârșit paranteza de parca am fi avut indoieli

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unora le place, altora nu; depinde de ce intimpina in viata.Ca pamintean,nu te mai poti intoarce in trecut,dar poti, cel putin spera, intr-un viitor mai bun.Numai bine.

| foca_3903 a răspuns:

M-as intoarce in timp sa-l impusc pe stalin... nu- pe Lenin mai bine pe amadoilaughing