| AvalohAlyn a întrebat:

Viața are rost? Ce rost are viața? A ta,a mea, a tuturor.

4 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Mai bine puneai aceasta intrebare pe categoria religie.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Trebuie s-o trăim și să vedem ce rost are

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rostul vieții este să facem lucruri care ne aduc mulțumirea sufletească și în același timp să îi slujim lui Dumnezeu prin tot ceea ce facem. Sensul vieții nu este neapărat să facem tot ce fac ceilalți, ci să ne ascultăm conștiința. Dar, mai presus de toate, toți avem un sens comun în viață: mântuirea.

| Helper07 a răspuns:

Daca traiesti fara sa iubesti, viata nu are niciun sens. Te rog sa nu eziti sa citesti Corinteni cap. 13.