| mister1234 a întrebat:

Ce rost mai are viata asta de...?

Răspuns Câştigător
| Narfundo a răspuns:

Viata este un loc de joaca.Cand eram mici stiam asta destul de bine dar se pare ca pe parcurs am cam uitat.Intr-un final atunci cand gasim fericirea redevenim copii si ultimu gand inainte de moarte este unul copilaresc si plin de o pozitivitate care poate pe multi i-ar deprima instant. Daca o ei in felu acesta viata nu ar avea un rost ..Solutia ca sa nu ajungem sa gandim cum gandesti tu acum este sa fim fericiti.Iti doresc o zi buna.Nu te rusina cu cele ce le preferi, nu toti suntem la fel dar adevarul este ca toti ne simtim la fel atunci cand ne simtim bine.

12 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

Buna intrebare. Dar pana in ziua de azi nimeni nu ii stie raspunsul...

| Ofiintă a răspuns:

Depinde fiecare cum il concepe, ce planuri de viitor avem dar degeaba am avea noi multe planuri de viitor cand nu muncim deloc pentru a le indeplini.
Fiecare are un rost in viata trebuie doar sa fi mai optimista, sa inveti sa stii sa te distrezi si vei vedea ca incepi sa vezi si celelalte laturi ale vietii tale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici un rost.
Deci...stii ce ai de facutwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiecare om are scopul său în viaţă.Şi se spune că începi să trăieşti, în momentul în care îţi descoperi rolul şi scopul în viaţă!

Degeaba te întrebi ce rost are viaţa asta.
Mai bine întreabă-te, ce rost ai tu? Care e scopul tău? Ce ai vrea să faci cu viaţa ta?

| SakonSIUkon a răspuns:

Daca din dragoste pui intrebarea asta esti pierdut..ai o groaza defacut omule te superi ca te-a parasit cineva.cel mai stupid lucru de parca nu mai exista nimeni care sa te iubeasca...

| Vibrations a răspuns:

Hai că-ti dau eu un rost. Am niste deșeuri in grădină și nu are cine să le duca la groapa comună... te bagi?

| mister1234 explică (pentru Vibrations):

Pentru treaba asta e facuta mama ta si tot neamu taubig grin jegule

| Loser8299 a răspuns (pentru mister1234):

Viata ta? Niciunu.Sa iti fie tarana usoara.

| blueSky_3324 a răspuns (pentru Loser8299):

Omg! ce ati patit fratilot? Saracul om vrea incurajare..si voi il demoralizati mai rau. Rusinica sad

| Loser8299 a răspuns (pentru blueSky_3324):

Eu nu sunt aici sa incurajez.Eu grăiesc doar adevărul.

| catosp a răspuns:

Baga-ti mintile in cap si fa hop...tocmai ai trecut un obstacol.winking

| Maryna78 a răspuns:

Buna. viata este si buna si rea. depinde cum ti-o formezi.Sunt si monente frumoase in viata de care merita sa ne bucuram dar si altele mai putin placute. O zi placuta!