| AvalohAlyn a întrebat:

Viata are vreun rost? Care ca eu nu-l mai vad

13 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Propune-ti un scop, oricat de mic, si vei sesiza imediat rostul vietii!

| RAY a răspuns:

Da

| milan9 a răspuns:

"Îngrijorarea", golirea de sens pe care omul o resimte uneori, nu o poate elimina EFICIENT (pentru mulţumirea sufletească autentică) decât prin împlinire spirituală, prin empatie şi compasiune faţă de semeni şi faţă de cei ce trec prin experienţe similară, prin schimbarea accentului dinspre materie spre suflet (neaşteptată poate happy ) şi spre sensul authentic al unei vieţi prin care să ne edificăm veşnicia!

Astfel de momente sunt în acelaşi timp şi semnale de alarmă în privinţa necesităţii unei împliniri spirituale, singura care nu dezamăgeşte dar în schimb te face să cunoşti un sens al existenţei de la care nu te-ai fi aşteptat să fie atât de important şi de puternic... happy

| zurick a răspuns:

Da. Rostul vietii este sa -i gasesti un rost.

| Hammurabi a răspuns:

Nu, nu are nici un rost predefinit.
Faci ce vrei, ce-ți place.
De ce simți neapărat nevoia să te fi născut cu un scop?
Scopurile și rosturile ți le creezi singur așa cum îți place. Sau nu.
Te bucuri doar de frumusețea vieții. Punct.

| peperonies a răspuns:

Are rostul pe care i-l dai tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are.Dar cu conditia sa nu-ti petreci toata ziua punand intrebari idioate.

| 393Dan a răspuns:

La fel ca lumina la sfarsitul tunelului. N-o vezi, insa daca continui sa mergi la un moment dat vei da de ea. Rostul vietii variaza de la o persoana la alta. Fiecare avem interese si valori diferite. Rostul vietii il gasesti in tine insuti. Descopera-te mai bine, cunoaste-te cine esti si iti vei gasi rostul.

| Victor453 a răspuns:

Rostul este acela pe care il dai tu!
Majoritatea nu-l vad, deoarece viata provoaca doar durere si suferinta(

| ș53fan a răspuns:

Nici la Dumneavoastră nu mai este viata frumoasa? Aveti whatsapp? daca da putem sa voebkm pe whatsapp? dava da cym facem? Imi dati mesaj in pribat pe site si va las eu numarul? Sau? Cum

| biwltyad a răspuns:

Nu, nu are, nu a avut, nu va avea.

| viata0delash a răspuns:

Depinde de tine, daca esti ca si mine o persoana depresiva, inchisa si care se uita la viata ca la un ra,, t, atunci nu are nici un sens

| Antihristul a răspuns:

"schimba-ti mintea, si-ti vei schimba viata" happy