| EmaS a întrebat:

Viata este trecatoare.Cu fiecare zi ne apropiem de moarte. Te-ai gandit, unde iti vei petrece vesnicia?

Răspuns Câştigător
| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

In Rai cu Dumnezeuday dreaming

45 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai si tu o obsesie.

| JUSTERINIandBROOKS a răspuns:

In Purgatoriu...

| PetreConstanta a răspuns:

Unde vrea Dumnezeu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa este, viata este trecatoare.Stiu insa ff bine ca viata omului este scrisa,sortita,inca de la inceput si mai stiu sigur ca existam si intr-o alta lume(asa numitele lumi paralele), tot sub forma fizica, materiala.Cred ca orice om normal,s-a intrebat cel putin o data,daca exista ceva dupa moarte.DA,exista,noi murim fizic,dispare corpul si atit,viata sufletului isi continua drumul; unde si cum? nu putem noi decide,sa nu uitam ca pina la "Dreapta Judecata", sufletul este intr-o continua cautare, abia atunci se va hotari locul fiecaruia.SA nu uitam sa ne rugam pentru iertarea pacatelor noastre,care cresc numeric tot mai mult. Pina atunci,eu sper sa mai stau inca multe decenii pe pamint, pentru ca multe mai am de rezolvat. Dumnezeu stie si va hotari cind sa imi opreasca existenta fizica aici, pe pamint.Pace voua tuturor.

| EmaS explică:

XTREME
Si daca exista, ce te faci tu?

| Narcis2007 a răspuns:

Da...ar fi inutil sa explic ca nu vei intelege...

| AvalohAlyn a răspuns:

Asta nu depinde de mine si nu depinde de noi.Aici Dumnezeu e cel care decide.Dar tu poti sa Il faci sa decida spre binele tau, ascultandu-I poruncile si slavindu-L.

| BRG a răspuns:

Tu mergi în cer cu boiii

| MicutzaaPooh a răspuns:

Nu stiu nu m`am gandit dar acolo unde o sa ma duc vreau sa primesc ursuleti de jeleu straight face laughing tu unde vrei?

greece12
| greece12 a răspuns:

Asa cum sunt multumita de viata, astept sa fiu la fel de multumita si de moartea mea.
Sunt firesti amandoua, de ce as accepta numai ziua si noaptea nu? Doar sunt 24 de ore, nu-i asa?

| mistikk a răspuns:

In Caraibe sau Dubai

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In mormant acolo unde vom ajunge toti.

| CautNume a răspuns:

In fata televizorului tu?

Răspuns utilizator avertizat
| Inovssakura a răspuns:

Asta numai Dumnezeu stie! ca ajungi in rai sau in iad sa stii ca noi nu avem de unde stii ca astea macar exista. poate rencarnare. poate ajungem pe alta planeta.multee