| Steregoi a întrebat:

Vidul cosmic, ce cuprinde "materia intunecata" transparenta, e negru sau transparent sau intunecat? Cica transparentul e lipsa culorii insa culoarea provine din transparent. Pana la urma ce e transparentul? Intunericul e o culoare? Negru? Cica intunericul e lipsa luminii dar de fapt din intuneric a aparut lumina. Pana la urma ce e intunericul? Cica frigul e absenta caldurii dar de fapt caldura provine din frig. Pana la urma ce e frigul? Cica materia e lipsa vidului dar de fapt materia provine din vid. Pana la urma ce e vidul?

2 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Întunericul, frigul și vidul sunt "nimic", un termen ce se atribuie altora și are același înțeles.
Nu ai capacitatea de a gândi la asta, ai venit pe TPU să întrebi expres intelecualii de aici.
Ești penibil...

| Steregoi explică (pentru LPCTSTR):

Cand te cuprinde frigul iarna acel frig e nimic? Cand nu vezi nimic de intuneric acel intuneric e nimic? Mandria nu-ti face bine la cap. Meriti un ignore.